Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені змогли добути енергію “з повітря”

Технології 8131 перегляд

Опубліковано - 12.07.2011 01:11 | Всі новини | Версія для друку

Вчені змогли добути енергію “з повітря”
Вчені змогли добути енергію “з повітря”
Команда американських дослідників розробила технологію, що дозволяє об’єднати спеціальні сенсори і антени, надруковані на папері за допомогою струменевого принтера, щоб отримувати електричну енергію “прямо з повітря”.

Очолювана професором Меносом Тензерісом (Manos Tentzeris) команда дослідників зі Школи електричного та комп'ютерного інжинірингу (School of Electrical and Computer Engineering) штату Джорджія розробила технологію, що дозволяє об'єднати спеціальні сенсори і антени, надруковані на папері за допомогою струменевого принтера, щоб отримувати енергію для живлення мікроелектронної техніки “прямо з повітря”, повідомляє Gizmag.

Така технологія видобуває електроенергію з електромагнітних хвиль від FM-радіо до радарів в діапазоні від 100 МГц до 15 ГГц і вище. Антена захоплює цю енергію і перетворює її зі змінного струму в постійний. Отриману електроенергію можна зберігати в акумуляторах.

Під час випробувань команда змогла отримати сотні мілліватт, настроюючи свої антени на ТВ діапазон. Це не багато, але лідер команди Менос Тензеріс пояснив:

"Навколо нас існує велика кількість електромагнітної енергії, яку ніхто не використовує. За допомогою ультра-широкосмугової антени ми можемо використовувати різні сигнали в різних частотних діапазонах, що дає нам можливість значно збільшити кількість одержуваної енегріі".

У майбутньому, за словами вчених, такі мультичастотні сенсори, які можна буде розмістити на одязі, будуть в змозі виробляти понад мікровата електрики. Це небагато, проте такої потужності повинно вистачити для живлення, наприклад, одного або декількох мікропроцесорів.
Датчик (зліва) і ультра-широкосмугова спіральна антена, які були надруковані на папері за допомогою струменевої технології
Датчик (зліва) і ультра-широкосмугова спіральна антена, які були надруковані на папері за допомогою струменевої технології
Таким чином, блок живлення у вигляді бездротових датчиків незабаром буде доступний за дуже низькою ціною. Це буде сприяти його широкому застосуванню в різних галузях: хімічній, біологічній, військовій промисловості та індустріальному проектуванні.

Якщо ж з'єднати цю технологію з іншими способами видобутку електроенергії, наприклад, з сонячними панелями, то заряджені днем ​​акумулятори вночі не будуть розряджатися. Подібне рішення, як вважають автори розробки, зможе забезпечити електроживленням пристрої, що потребують більше 50 мілліватт - такої потужності вже може вистачити для більш-менш тривалої роботи мобільного телефону.

В ході випробувань вчені успішно "заживили" датчик температури, використовуючи електромагнітну енергію, отриману від телевізійного передавача, який перебував на відстані 500 метрів. Зараз готується ще один експеримент, в ході якого вони збираються активувати мікропроцесорний мікроконтроллер - просто тримаючи його в повітрі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.