Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чому інвестори найбільшого вітропарку «Новоазовський» ховаються у тіні?

Економіка Регіон: Донецька область 6438 переглядів

Опубліковано - 12.07.2011 12:45 | Всі новини | Версія для друку

Чому інвестори  найбільшого вітропарку «Новоазовський» ховаються у тіні?
Чому інвестори найбільшого вітропарку «Новоазовський» ховаються у тіні?
На узбережжі Азовського моря відкрили найбільший в Україні вітропарк «Новоазовський». Підприємство планує імпортувати 43 вітряні установки, що вироблятимуть енергію, яка зможе частково задовольнити побутові потреби такого міста, як сусідній Маріуполь.

Попри величезні податкові пільги з боку держави, влада утаємничила імена українських інвесторів, які витратили на вітряний парк 150 мільйонів доларів.
Вітряний парк «Новоазовський» на сьогодні найбільший в Україні проект із екологічно чистої енергетики.

«43 вітроагрегати будуть давати енергії більше на рік, ніж потребують чотири сусідніх райони, – Тельмановський, Новоазовський, Першотравневий і Володарський. І практично половина для такого величезного споживача, як Маріуполь», – розповідає екс-голова Донецької облдержадміністрації, а від сьогодні - міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Державні преференції і «зелений» тариф

Утім, для держави цей проект не є вигідним, зазначає голова комісії з регулювання електроенергетики України Сергій Тітенко. 43 сучасні вітряні установки парк купує у німецької фірми «Фурлендер» за понад 70 мільйонів доларів. Вони звільнені від мита та ПДВ.

Окрім цього, держава зобов’язалась купувати енергію вітростанції за спеціальним зеленим тарифом – 11,7 євроцентів за кіловат-годину, що вдвічі дорожче, ніж ціна теплової електроенергії. У співпраці з німецькою фірмою «Фурлендер», яку очолює науковець Йоахим Фурлендер, інвестори планують також організувати виробництво вітроустановок в Україні на базі краматорського заводу «Енергомашспецсталь». Попри значні державні пільги, офіційні особи тримають в секреті імена інвесторів від української сторони.

«Вітряний парк Новоазовська має як іноземних, так й українських інвесторів, про яких я зараз говорити не можу. Технічним інвестором є компанія «Фурлендер». Жодної копійки з державного бюджету, тобто всі 100 % коштів приватні», – говорить голова правління заводу «Енергомашспецталь» Максим Єфімов.

У проекті вітрової енергетики наразі відома доля лише німецької сторони – «не більше половини». На прохання Радіо Свобода оцінити рівень корупції в Україні, директор німецької фірми Йоахим Фурлендер відповів: «Я ж розпочав свою мову з довіри. І мене ця довіра не розчарувала. Я не знаю, як інакше працювати в Україні. Ми удвох і у нас дуже серйозний бізнес. Для мене ще важливі три слова: чесність, чесніть і ще раз чесність».

В обох підприємствах «засвітився» син Близнюка

Вітряний парк «Новоазовський» входить до складу інвестиційного проекту «Вітряні парки України», який є дочірньою компанією ТОВ «Торгівельний дім українських машинобудівних заводів». За повідомленням Інтерфаксу, серед акціонерів цієї компанії раніше значився син керівника Донецької області Сергій Близнюк.

До кінця минулого року син Анатолія Близнюка очолював наглядову раду заводу «Енергомашспецсталь», що планує випускати німецькі вітряки. Завод контролювала кіпрська фірма, що продала свою долю російським партнерам невдовзі після того, як держава виділила заводові безкоштовну підтримку у 172 мільйони гривень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.