Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого

У світі науки 4675 переглядів

Опубліковано - 14.07.2011 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Під час розкопок у селі Пересопниця на Рівненщині волинські археологи знайшли унікальну давньоруську булаву XII-XIII ст.

Невеличкий уламок булави (розміром 4х5 сантиметрів) виготовлений з бронзи і вкритий позолотою.

"Це дійсно дуже цінна знахідка, адже булава - не бойова. Бойова всередині була б залита свинцем. А ця - пустотіла, виготовлена ​​з бронзи і покрита позолотою. Така булава у Стародавній Русі була символом влади!", - розповів науковий співробітник ДП "Волинські старожитності" Михайло Вашета.

З місцевістю, де була зроблена знахідка, пов'язані імена кількох великих князів. Це Юрій Долгорукий і його син Андрій Боголюбський.

Історики не поспішають робити сміливі припущення, але і не беруться заперечувати, що знайдена булава могла належати легендарному засновнику Москви або його нащадку. У крайньому випадку - їхнім іменитим воєначальникам.

"Є кілька князів, які пов'язані з нашими землями та північно-східними теренами Русі: засновник Москви Юрій Долгорукий та його син Андрій Боголюбський. Вони обидва бували на Волині. Можна припустити, що булава належала комусь із них або ж їхнім воєначальникам", - зауважив Вашета.

Проте археологи знайшли не цілу булаву, а її уламок. Слідів деформації від удару не видно. Це дозволило науковцям зробити припущення, що булава була розбита ударом холодної зброї по вертикалі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.