Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені запропонували друкувати наддешеві сонячні батареї на принтері

Технології 7253 перегляди

Опубліковано - 14.07.2011 16:16 | Всі новини | Версія для друку

Вчені запропонували друкувати наддешеві сонячні батареї на принтері
Вчені запропонували друкувати наддешеві сонячні батареї на принтері
Вчені та студенти з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили фотоелементи, які можна друкувати на будь-якій гнучкій поверхні - папері, тканині або пластику.

Навіть при згинанні така сонячна батарея не буде втрачати здатності виробляти та проводити електрику.

Кілька років тому ця група науковців вперше побудувала працюючу сонячну батарею на основі звичайного паперового листка, а тепер повідомляє про випробування цілого сімейства таких фотоелектричних елементів.

За словами вчених у майбутньому отримані за допомогою принтера недорогі сонячні батареї можна буде розміщувати на шторах, одязі і масі інших повсякденних предметів.

У той же час, науковці визнали, що нова технологія потребує вдосконалення - електрики надруковані фотоелементи виробляють вкрай мало.

Традиційні технології виробництва фотоелементів поєднані з використанням високих температур, що виключає можливість застосування горючих або плавких носіїв - таких як целюлоза або пластмаса. Проте в MIT винайшли процес виробництва, що протікає при температурах менше 120 градусів за Цельсієм і використовує "друк" фотоелементів на носії за допомогою пари.

У процесі такого друку на поверхню за допомогою принтера послідовно наносять п'ять найтонших шарів різних матеріалів, що представляють собою органічні активні речовини та полімерні електроди.

Такий метод дозволить виробникам сонячних батарей в майбутньому відмовитися від дорогих і складних у використанні матеріалів, таких як скло, скоротивши витрати і спростивши виробництво.

Легше стане і установка подібних джерел електроенергії - сонячну батарею можна буде просто розстелити на даху або повісити на стіну будинку, після чого підключити до електромережі. Нарешті, собівартість нових пристроїв виявиться не вище, ніж друк на струменевому принтері.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про розробку американськими фахівцями сонячних батарей принципово нового типу – тих, що сприймають не тільки електричну, а й магнітну складову світла.

В свою чергу, як ми вже писали, команда американських дослідників розробила технологію, що дозволяє об’єднати спеціальні сенсори і антени, що також надруковані на папері за допомогою струменевого принтера, щоб отримувати електричну енергію “прямо з повітря”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.