Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дивна знахідка археологів

У світі науки 6570 переглядів

Опубліковано - 15.08.2011 19:00 | Всі новини | Версія для друку

Дивна знахідка археологів
Дивна знахідка археологів
На розкопках стародавнього кургану в Ставропольському краї Росії археологи виявили загадкові артефакти - баранячий скелет з людським черепом і рештки гігантського коня у трав’яній ванні.

Першу з унікальних знахідок, яку самі археологи охрестили "людино-бараном", відправили на експертизу.

"Знайшлася одна аналогія, вона навіть територіально не так далека, це територія Криму. Там було поховання людини, скелет був майже повний, але руки і ноги були відчленовані десь до ліктьових суглобів і приставлені були кістки тварини, імовірно, кози", - розповів фахівець з краєзнавчого музею міста П'ятигорська Сергій Савенко.

Утім, загадку поховання в Невинномиську це не пояснює. Хоча за всіма іншими археологічними ознаками це поховання цілком типове для своєї епохи. У потойбічний світ покійного проводжали, дотримуючись необхідних ритуалів. У могилі знайшли зброю і начиння.

Неподалік від першої знахідки експедиція розкопала останки коня неймовірних розмірів. Бойовий кінь мав богатирський зріст - майже два метри в холці, і був похований з нехарактерними для тварини почестями.

"Для цього коня була вирита спеціальна ванна в землі. Вона була заповнена травою, і кінь у цій ванні лежав на спині", - розповіла завідувачка відділу природи Ставропольського музею-заповідника Анна Швирьова.

Точно встановити походження унікальних артефактів вчені поки не можуть.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.