Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Віртуальні війни українських політиканів

Політика 5086 переглядів

Опубліковано - 30.08.2011 13:32 | Всі новини | Версія для друку

Віртуальні війни українських політиканів
Віртуальні війни українських політиканів
Політикани замовляють не тільки масовки, а й коментарі “народу” на інтернет-ресурсах.

Українські політики намагаються створити ілюзію популярності та знизити рейтинг конкурента за допомогою найманих коментаторів та блогерів, так званих інтернет-тролів.

Радіо Свобода дізналось, що у більшості легальних піар-агенцій за гроші можна замовити підтримку коментарями. Цей прийом вже став повноцінною частиною більшості піар-кампаній, зазначають експерти. Однак прес-служби українських політиків запевняють, що цим не користується.

Боротьба за прихильність виборців не обмежується реальним життям та продовжується й в інтернеті. Для того, щоб вплинути на свідомість людей, політики намагаються створити ілюзію того, що громадськість підтримує їх і недолюблює їхніх опонентів. Задля цього залучають спеціальних людей, які провокують дискусії та відстоюють певну точку зору на популярних сайтах, форумах та у блогах. Зазвичай ці платні коментатори, так звані інтернет-тролі, пишуть на найрейтинговіших ресурсах мережі.

Радіо Свобода провело журналістське розслідування, щоб дізнатися, де і як політики замовляють коментарі.

Будь-хто може замовити підтримку коментарями: треба лише зателефонувати до однієї з провідних піар-агенцій. Менеджери відкрито пропонують клієнтам організацію платних коментарів.

«Підтримаємо коментарями на всіх сайтах. Треба вирішити: ви обираєте ці сайти чи ми обираємо, де це можна зробити? Ціна буде змінюватися залежно від сайту. На дуже рейтингових сайтах на кшталт «Цензор», «Обозреватель», «Ура-інформ» ціна буде змінюватися», – відповіла менеджер піар-компанії.

Більшість піар-агенцій готові допомогти підвищити або понизити рейтинг політиків за допомогою замовних коментарів.

«Ми йому обираємо стратегію: показуємо його позитивні якості, негативні намагаємось нівелювати. Використовуємо й коментарі. Нам треба знати, яке минуле у цієї людини, щоб розуміти, звідки чекати удару, якщо проти нього почнуть працювати», – сказали в іншій піар-компанії.

Найманих коментаторів використовують усі провідні політики

Наймані інтернет-тролі існують в Україні лише декілька років. Однак цей інструмент вже використовують усі провідні політичні сили, зазначає політтехнолог Тарас Березовець.

«Найчастіше такі коментарі застосовуються на популярних сайтах «Українська правда», «Кореспондент», «УНІАН», «Українська національні новини», «Цензор» тощо. Я знаю, що в середньому під час виборчої кампанії штат коментаторів збільшується до кількох десятків. Це може бути навіть 100 куплених блогерів по всій країні, які працюють на одну конкретну політичну силу. Коли вибори закінчуються, залишається приблизно 15-20 осіб», – розповідає Тарас Березовець.

На послуги коментаторів та блогерів є попит на українському ринку. І саме через це є й пропозиція, зазначає політолог Віктор Котигоренко.

«В Україні вже є спеціальні агенції, які коментують новини і виступи блогерів відповідно до інтересів своїх замовників. Я знаю щонайменше 2 структури, які спеціалізуються на таких коментарях, для того, щоб використовувати інтернет для формування громадської думки та реагування на певні політичні події», – запевняє Віктор Котигоренко.

Джерело, яке безпосередньо пов’язане з замовними коментарями, розповіло Радіо Свобода, як працюють куплені коментатори. Коментатор зобов’язаний слідкувати за 15 найпопулярнішими інформаційними ресурсами. Щодня їм надсилається план, у якому вказано, над якими темами треба працювати та яку позицію відстоювати. Головна мета – написати першим, адже чим раніше напишеш коментар, тим більше людей його прочитають. Якщо надходить замовлення зменшити увагу до певної новини, то коментатор починає лаятися на усіх користувачів і, зазвичай, це відбиває бажання у пересічного читача брати участь в обговоренні. Ще один метод «знищення» новини – забруднення коментарів не пов’язаними з темою матеріалу повідомленнями – «флудом». Такі прийоми знижують увагу та активність користувачів: мало хто захоче шукати співбесідника чи інформацію в коментарях, у яких панує безлад, зазначає джерело Радіо Свобода.

Вакансію інтернет-троля можна знайти на сайті роботи

Писати коментарі за гроші може кожен, хто має до цього схильність, вважає експерт із інтернет-комунікацій Максим Саваневський. За його словами, досвідчених коментаторів, які працюють у цій сфері близько 2 років, шукають через знайомих, а тролі-новачки знаходять роботодавців на звичайних сайтах із пошуку роботи. Зазвичай вакансії інтернет-тролів приховують за вакансіями копірайтерів та рерайтерів.

Між тим, експерти запевняють, що діяльність найманих коментаторів вже не є ефективною. Люди все менше реагують на коментарі, однак у руках піарників це може бути дієвим інструментом захисту, зазначає Максим Саваневський.

«Як елемент стримування негативу це може мати місце. Коли в соціальних мережах обливають негативом політиків, то іноді треба, щоб хтось займався «вирівнюванням», – каже Саваневський.

Найняті коментатори протягом останніх президентських виборів працювали дуже відкрито і нахабно. Тепер їх легко побачити, і цей прийом втрачає вплив, зазначає політтехнолог Тарас Березовець.

«Є так звані копіпастери, їх називають юляботами, германоботами. Вони розміщують абсолютно ідентичні коментарі на 5-6 ресурсах. Їх легко побачити, тому що вони повторюють заздалегідь прописані для них тези», – запевняє Тарас Березовець.

Після президентських виборів інтернет-спільнота навіть вигадала спеціальні «терміни» для найманих коментаторів провідних політичних сил – юлябот, германобот, януковичбот тощо.

Послугами тролів не користуємося – Дарія Чепак

Натомість прес-секретар Президента Дарія Чепак стверджує, що ніколи не співпрацювала з інтернет-тролями: «Я можу вам сказати за свою прес-службу: ми ніколи цим не користувалися».

У 2009 році «Українська правда» звинуватила БЮТ у тому, що їх коментатори заполонили ресурс. Радіо Свобода вирішило запитати прес-секретаря Юлії Тимошенко Марину Сороку про замовні коментарі, однак вона відмовилась від коментарів.

«Я не буду це коментувати, бо це нісенітниця», – відповіла Марина Сорока.

Знайти та притягнути до відповідальності інтернет-троля майже неможливо, передовсім тому, що технологічно важко визначити місце знаходження людини, зазначав у коментарі Радіо Свобода юрист Інституту медіаправа Ігор Розкладай.

«Якщо в коментарях буде поширюватися недостовірна інформація, то особа, про яку написано, має право вимагати від сайту прибрати цю інформацію, і може навіть подати до суду», – запевняє Ігор Розкладай.

Кількість користувачів інтернету щороку зростає. Відповідно до досліджень компанії «In Mind», вже зараз постійно інтернетом користується кожен третій українець.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.