Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Донецька влада ховається від виборців за папірцями

За право людини Регіон: Донецька область 5685 переглядів

Опубліковано - 26.09.2011 10:22 | Всі новини | Версія для друку

Донецька влада ховається від виборців за папірцями
Донецька влада ховається від виборців за папірцями
Доступ до публічної інформації на Донеччині лишається обмеженим, вважають у Всеукраїнській громадській організації «Демократичний Альянс». Місцеві експерти кажуть, що комунікація між владою і громадськістю поліпшилася.

Рівень реалізації закону України «Про доступ до публічної інформації» виявився за результатами всеукраїнського моніторингу найнижчим в Україні саме в Донецькій області. Такий висновок оприлюднила голова секретаріату «Демократичного альянсу» Юлія Семехіна. Упродовж чотирьох місяців ця організація тестувала виконання закону органами влади.

Критичні висновки були зроблені на підставі запитів представників Альянсу до 39 міських рад Донецької області, каже Семехіна. Запити стосувалися інформації щодо генеральних планів, міських бюджетів, тарифів на комунальні послуги та доходи чиновників. Відповіді посадовців доволі часто мали вигляд формальних відписок, каже Семехіна.

Заважає некомпетентність

Донецька обласна адміністрація та мерія Донецька технічно й організаційно найкраще готові до виконання закону « Про доступ до публічної інформації», вважає експерт українського незалежного центру політичних досліджень Віктор Андрусів. Утім, він також зауважує, що інформація на запити надається інколи неякісно або некоректно. На думку експерта, чиновники роблять це не навмисно, а через свою «непідготовленість» до виконання нового закону.

«Держава ухвалила дуже важливий закон, аби зробити владу публічною, утім не продумала уніфікованої системи навчання, як для держслужбовців, так і для журналістів чи громадських діячів, і саме в цьому – головна проблема повноцінної реалізації закону», – зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle аналітик донецького обласного комітету виборців України Олександр Клюжев. Практика свідчить, що відписки чиновників надходять, як правило, на некомпетентні запити. Закон тільки починає працювати, утім він вже показав свою ефективність, вважає Клюжев. На його думку, змінилася на краще загальна атмосфера комунікації між владою та громадськістю.

Раніше отримання інформації супроводжувалося перешкодами чи необхідністю власних контактів з посадовцями. Зараз же можливо оперативно отримати ті чи інші документи. Припинилася й практика вибіркового оприлюднення проектів рішень місцевої влади. Закон надав також значні можливості громадським діячам для аналізу дій місцевих органів влади, зазначив експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.