Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи декриміналізують сталінські статті, за якими кинули у буцегарню Луценка і Тимошенко?

Влада 3432 перегляди

Опубліковано - 7.10.2011 10:30 | Всі новини | Версія для друку

Чи декриміналізують сталінські статті, за якими кинули у буцегарню Луценка і Тимошенко?
Чи декриміналізують сталінські статті, за якими кинули у буцегарню Луценка і Тимошенко?
Верховна Рада у четвер ухвалила в першому читанні президентський законопроект про гуманізацію покарань за окремими статтями Кримінального кодексу.

За наполяганням опозиції, профільному парламентському комітету доручено розглянути до другого читання можливості щодо декриміналізації статей, за якими звинувачують Юлію Тимошенко і Юрія Луценка.

Президентський законопроект передбачає декриміналізацію лише господарських злочинів, тоді як опозиція наполягає на виведенні з-під кримінальної відповідальності злочинів, що підпадають під дію 364-ї та 365 статей Кримінального кодексу, за якими, зокрема, судять екс-прем’єра Юлію Тимошенко та екс-голову МВС Юрія Луценка. Ці статті не увійшли до проекту закону з політичних причин, вважає депутат від БЮТ Юрій Прокопчук.

«Політична стаття 365-та абсолютно випала з цього масиву, бо вона стосується політичних лідерів опозиції, а саме Юлії Тимошенко та Юрія Луценка», – заявив Прокопчук.

Утім, до початку пленарного засідання Голова Верховної Ради Володимир Литвин провів погоджувальну нараду керівників фракції, після якої заявив, що опозиція та більшість знайшли можливий варіант компромісу щодо порядку розгляду президентського законопроекту.

«Прийняти цей законопроект за основу, але у постанові зафіксувати й ту думку, що доручити комітету при підготовці до другого читання внести і ту пропозицію щодо вилучення із відповідного законодавства статті 365», – сказав Литвин.

Поправки про декриміналізацію ухвалять вже після вироку Тимошенко?

Президентський законопроект розглядали у четвер останнім, під закриття пленарного засідання. Під час обговорення документа голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат із фракції БЮТ-«Батьківщина» Віктор Швець вже офіційно запропонував до голосування компромісний варіант.

«А я пропоную, щоб ми внесли доповнення відносно декриміналізації. Щоб у постанову ми додали один пункт: доручити комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності вивчити можливість щодо декриміналізації службових злочинів. Я вважаю, що це було б абсолютно справедливо і правильно», – наголосив Швець.

За ухвалення президентського законопроекту за основу, разом із дорученням профільному комітету, проголосували 278 депутатів. Відтак, до другого читання будуть запропоновані поправки що стосуватимуться статей Кримінального кодексу за якими звинувачують опозиційних лідерів. Чи проголосує за такі пропозиції провладна більшість, залежатиме від змісту самих поправок, вважає представник Президента у Верховній Раді, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко. Водночас, за його словами, розгляд документа у другому читанні може відбутися вже наступного пленарного тижня, тобто після 18 жовтня.

«Я цього не виключаю. Я припускаю, але не стверджую. Суспільна увага велика, тож я можу говорити про поправки, але, напевно, їх буде не настільки багато, щоб нам знадобилося 2 тижні. Можливо буде скорочена процедура», – сказав Мірошниченко.

Засідання у справі Юлії Тимошенко призначено на 11 жовтня. Очікується, що в цей день їй буде оголошено вирок. Суд над Юрієм Луценком перебуває на стадії допиту свідків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.