Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Німеччині покладають відповідальність за Тимошенко на Януковича

Світ навколо нас 4387 переглядів

Опубліковано - 12.10.2011 20:15 | Всі новини | Версія для друку

Відомство канцлера Німеччини
Відомство канцлера Німеччини
Уряд ФРН закликає українську владу знайти вихід із ситуації, що склалася після засудження Тимошенко.

Голова комітету Бундестагу з закордонних справ Поленц вимагає призупинити переговори стосовно угоди про асоціацію.

У Берліні переконані, що український президент Віктор Янукович несе особисту відповідальність за долю лідера опозиції Юлії Тимошенко. Після вівторкового вироку екс-прем’єру українське керівництво має «швидко» знайти вихід із ситуації і «створити умови для вільного політичного змагання ідей». Таку вимогу, адресовану безпосередньо українському президенту, озвучив у середу заступник речника німецького уряду Ґеорґ Штрайтер.

Водночас він зазначив, що уряд ФРН вбачає у засудженні Тимошенко тягар для відносин між Німеччиною та Україною. Очевидно, кримінальним правом в Україні «у цьому та в інших процесах зловживають задля утисків демократії», сказав Штрайтер, наголосивши, що «це нагадує про часи, які, здавалося, вже давно подолали». Тому відносини між Берліном і Києвом за таких обставин не можуть залишатися такими, як були. «Демократичний регрес в Україні матиме наслідки для наших відносин», - підкреслив представник уряду в Берліні.

«Чисто економічного зближення» не може бути

При цьому Штрайтер звернув увагу й на угоду про асоціацію, щодо якої саме йдуть переговори між Україною та Європейським Союзом. Така угода опирається на спільні цінності й не передбачає «чисто економічного зближення», наголосив заступник речника уряду ФРН.

Рупрехт Поленц, який очолює в Бундестазі комітет із закордонних справ, також вважає, що Європейський Союз не може ігнорувати засудження до семи років за ґратами колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, однієї з лідерів української опозиції, переконаний Рупрехт Поленц. У розмові з дюссельдорфським виданням Rheinische Post, як передає агентство dpa, голова комітету Бундестагу із закордонних питань висловив занепокоєння, що за нинішніх обставин Україні загрожує «повернення в старі часи».

Від самого початку суду над Тимошенко складалося враження, що йдеться про політичний, а не про судовий процес у тому вигляді, як він має вестися в правовій державі, наголосив німецький політик. За ситуації, що склалася, на переконання Поленца, переговори між Євросоюзом і Україною щодо угоди про асоціацію «не можуть вестися далі так, ніби вироку Тимошенко не було». Тому голова закордонного комітету Бундестагу вимагає тимчасової зупинки цих переговорів.

Таки шукати компроміс?

Для Ґерта Вайскірхена, колишнього речника із зовнішньополітичних питань фракції соціал-демократів у Бундестагу, питання призупинення важливих переговорів між ЄС та Україною ще не є однозначно вирішеним. В інтерв’ю німецькій радіостанції Deutschlandfunk Вайскірхен сказав, що вирок Тимошенко є неправильним з юридичної точки зору, хоча й, «можливо», виправданий з точки зору моральної.

Політик, який добре знайомий з ситуацією в Україні, не вважає, що проти Юлії Тимошенко було проведено чесний судовий процес. «В Україні не дотрималися тих правових принципів, які діють в Євросоюзі», - наголошує Вайскірхен. Водночас він зауважує, що Європейський Союз зацікавлений у тому, щоб такі принципи колись таки з’явилися в Україні й вважає, що критикувати українську владу за останній розвиток подій у державі треба. Утім, наголошує Вайскірхен, чи слід геть заморожувати переговори щодо угоди про асоціацію з Україною, чи все ж продовжувати шукати компроміси – «це все вже на іншій сторінці історії, яка саме пишеться».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.