Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сталінські буцегарні. Європейських політиків не пускають до Тимошенко

Пістолетне право 4081 перегляд

Опубліковано - 15.11.2011 10:57 | Всі новини | Версія для друку

Сталінські буцегарні. Європейських політиків не пускають до Тимошенко
Сталінські буцегарні. Європейських політиків не пускають до Тимошенко
У камеру до Юлії Тимошенко не пускають нікого, крім захисників і рідних. Відвідати колишню прем’єрку не пощастило і низці європейських політиків. Така вибірковість відвідувачів - не виняток, а правило, кажуть експерти.

Днями суд не надав дозвіл відвідати Юлію Тимошенко державному міністру Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Корнелії Піпер. До цього зустрічі з Тимошенко також просили співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи Марієтте Пурбе-Лундін та Майліс Репс, однак суддя відхилив і їхнє прохання. Ще низка європейських та українських політиків домагалася побачення з ув'язненою. Утім, і їхні спроби були безуспішні.

Натомість щодня відвідувати Тимошенко може слідчий податкової міліції, який допитує її у поновленій справі про борги ЄЕСУ. «При цьому захист має право лежати, стояти і ходити», - зауважив начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець.

Суворе попереднє ув’язнення

Однак те, що до Юлії Тимошенко не пускають нікого, окрім рідних, захисників і слідчих, не є винятком з встановлених правил в Україні, кажуть правозахисники.

Здебільшого до обвинувачених українців має доступ лише захисник. Як повідомив Deutsche Welle голова Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, відповідно до закону про попереднє ув’язнення, суд чи слідчий мають вирішувати, хто може відвідувати людину, яка чекає на рішення суду у СІЗО.

Утім, захисникові обвинуваченого і рідним суд і слідчий не можуть відмовити. «Якщо довгий час не пускають до СІЗО сім'ю, то це порушення права людини на сімейні зв’язки. Але якщо побачення домагаються політичні соратники чи європейські політики, то важко довести, яке право людини порушується», - пояснює Аркадій Бущенко. Він наголошує, що у випадку з Тимошенко все складніше, адже проти неї порушено вже кілька справ і тепер тим, хто хоче відвідати її у СІЗО, доведеться обходити кілька судів і слідчих.

"Потрапити" в СІЗО важче, ніж у в’язницю

Крім того, як зауважив в інтерв’ю Deutsche Wellе юрист, експерт з кримінального права Олександр Банчук, домогтися побачення з обвинуваченим у СІЗО в Україні набагато важче, ніж із засудженим у в’язниці.

«Умови попереднього ув’язнення в Україні гірші, аніж у засуджених. Це дивно, адже у СІЗО сидять формально невинні, бо вина їхня ще не доведена», - наголошує Банчук. Погані умови утримання людей у СІЗО він пояснює переповненням ізоляторів.

Адже, за словами юриста, судді бояться прокурорських перевірок і воліють утримувати людей у СІЗО до закінчення судового процесу, не допускаючи до них сторонніх людей. За словами Олександра Банчука, зараз в Україні у СІЗО утримуються понад 40 тисяч українців.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.