Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Все багатство України перебуває в “правильних” руках 50 родин

Економіка 5641 перегляд

Опубліковано - 14.12.2011 20:35 | Всі новини | Версія для друку

Все багатство України перебуває в “правильних” руках 50 родин
Все багатство України перебуває в “правильних” руках 50 родин
Весь капітал країни розійшовся по руках 50 родин, вважає заступник голови Держагентства з питань науки Віктор Івченко.

Земля й інтелектуальна власність не вважаються в Україні капіталом, а решта багатства — промислові підприємства, які були в держвласності, — розійшлися по руках «добре відомих» 50 родин.

Про це заявив заступник голови Держагентства з питань науки та інновацій Віктор Івченко у вівторок в Києві, виступаючи в ході круглого столу «Інвестиційний клімат і бар’єри для створення стартапів», організованого «Інвестгазетою» спільно з Microsoft і EastOne.

На думку експерта, проблема нестачі інвестицій на внутрішньому ринку зводиться до того, що в країні немає капіталу.

«Якщо ви візьмете обсяг капіталізації нашої країни й розділите його на число жителів, ви зрозумієте, що я абсолютно правий. Це на порядок менше, ніж в економічно розвинених країнах. А про що можна говорити, якщо інтелектуальний капітал, ноу-хау, взагалі не є капіталом?» — стверджує Івченко.

За його словами, земля також не є капіталом «у країні злиденних, голих і людей, які практично нічого, крім ентузіазму, не мають».

«А що в нас капітал? Це те, що було колись у державній власності, що або залишилося в руках державних корпорацій, або розійшлося по руках 50 добре відомих усім родин. Я в жодному разі не хочу нічого поганого сказати на адресу цих родин — прекрасні сім’ї, добре живуть і добре в них працюють ці підприємства. Питання в іншому — у країні, крім цього, є ще 46 млн. чоловік, і ці люди залишилися без капіталу. І не дай Боже сприйняти мої слова як заклик перерозподіляти той капітал, який розійшовся по правильних руках і перебуває в нормальній експлуатації», — сказав Івченко.

Експерт вважає, що для успішного функціонування економіці України потрібні інститути, які забезпечать облік капіталу і його запуск в оборот.

«Це причина того, чому ми виявилися першими на черзі до Міжнародного валютного фонду, коли почалася криза, адже ми користувалися іноземним капіталом. Варто було йому повернутися на батьківщину, виявилося, що нашого власного капіталу нема», — пояснив Івченко.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.