Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


2011-й: цензури побільшало, журналістів били частіше

За право людини 4718 переглядів

Опубліковано - 22.12.2011 20:30 | Всі новини | Версія для друку

 2011-й: цензури побільшало, журналістів били частіше
2011-й: цензури побільшало, журналістів били частіше
2011-й став роком погіршення ситуації зі свободою слова в Україні.

Про це йдеться у спільному звіті Української медіа-асоціації, Незалежної медіа-профспілки та руху «Стоп Цензурі!» за підтримки міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

Разом з цим, медіа експерти зазначають, що консолідація журналістської спільноти, започаткування діалогу з владою, і прийняття нових законів дає основу для того, щоб змінити ситуацію на краще.

2011 рік характеризувався збільшенням цензури і кількості випадків перешкоджань професійній діяльності журналістів. У 2011 році зафіксовано 24 напади на журналістів під час виконання ними професійних обов'язків, тоді як минулоріч – 21 такий випадок. Крім того, у липні 2011 року відбулося масове побиття у Печерському суді Києва, під час якого постраждало близько 30 журналістів. У жовтні-грудні більше 10 працівників медіа постраждали під час висвітлення акцій протесту у Києві.

«Журналістів били найперше люди, які утримуються на кошти платників податків. Тобто, міліціонери – співробітники спецпідрозділів, які б мали захищати права людей і в тому числі право суспільства на отримання інформації», – каже директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

Телебачення не дає об’єктивної «картинки»

Також в українських мас-медіа зросла кількість різноманітних видів цензури, особливо це стосується телебачення. Медіа-експерти помітили, порівняно з минулим роком, посилення ангажованості новин на абсолютній більшості телеканалів. За словами шеф-редактора видання «Телекритика» Наталі Лігачової, помітнішою також стала участь ведучих популярних політичних ток-шоу в маніпуляціях.

«Насамперед, йдеться про Євгена Кисельова, який приймає дуже активну участь в дискредитації Юлії Тимошенко у своїй «Великій політиці» на «Інтері», – зауважила вона.

Все це призводить до того, що значна частина громадян, які не мають можливості читати газети, журнали або інтернет-видання, «просто позбавлена об’єктивної інформації про те, що ж відбувається в країні», наголошує Наталя Лігачова.

Утім, були цього року в українському інформаційному просторі й позитивні зміни. Насамперед, експерти відзначили вступ у дію закону «Про доступ до публічної інформації». Ще одним позитивом є консолідація журналістської спільноти, зазначив керівник Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов.

Також у 2011 році українська влада пішла на діалог з журналістською спільнотою. Зокрема, новий міністр МВС Віталій Захарченко навіть закликав сприяти професійній діяльності журналістів. такою була його реакція на критику журналістів, які зіткнулися із протидією з боку міліції під час висвітлення суду на Юлією Тимошенко та масових акцій протесту. Проте, як зауважила з цього приводу президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська, подібні заклики краще оформляти у вигляді прямих інструкцій, за порушення яких була б передбачена службова відповідальність.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.