Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників

У світі науки 5499 переглядів

Опубліковано - 26.12.2011 12:03 | Всі новини | Версія для друку

 Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників
Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників
Астрофізики оцінили можливість існування непостійних супутників Землі і з’ясували, що наша планета цілком може мати другий, хоча й тимчасовий, Місяць.

Мова йде про дослідження, розпочате 5 років тому, результатом якого, ймовірно, стане офіційна фіксація першого зареєстрованого тимчасового супутника Землі.

За кілька років своїх наукових розвідок вчені з Гавайського університету Мікаель Ґранвік, Жеремі Вобайон та Роберт Джедіке встановили, що, окрім Місяця, наша планета повинна мати в кожен даний час також щонайменше один тимчасовий супутник діаметром в один-два метри. Про досягнення дослідників пише Discovery News із посиланням на публікацію у виданні ICARUS Американського астрономічного товариства.

Невідоме досі небесне тіло на орбіті Землі Ґранвік та його колеги вперше виявили у 2006 році. Об’єкт, названий RH120, виявився крихітним астероїдом діаметром всього у кілька метрів, що, тим не менше, не завадило йому виконувати функції супутника: з’ясувалося, що до липня 2007 року він, потрапивши під вплив земної гравітації, перебував у так званій сфері Гілла (просторі довкола Землі, де сила тяжіння планети більша за силу тяжіння Сонця), і вчені вирішили дослідити, як він туди потрапив.

У результаті вони дійшли висновку, що у Землі постійно є щонайменше один тимчасовий супутник. Середня тривалість його «життя» на земній орбіті – близько 10 місяців. Щоб виявляти такі супутники, вчені пропонують надалі вдосконалювати існуючу систему пошуку навколоземних об’єктів.

Також, за висновком астрофізиків Гавайського університету, RH120 мав природне походження, а це означає, що його можна вважати першим в історії зареєстрованим тимчасовим супутником. Тепер вчені мріють відправити на астероїд такого типу астронавтів: дослідження, які колись вдасться провести на такому небесному тілі, астрофізики вже назвали безпрецедентними – хоча б тому, що суто теоретично існує можливість доправити цей об’єкт у якусь із лабораторій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.