Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі

Світ навколо нас 4992 перегляди

Опубліковано - 29.12.2011 01:34 | Всі новини | Версія для друку

Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі
Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі
Кілька десятків священнослужителів вірменської і грецької церков влаштували бійку під час щорічного передріздвяного прибирання храму Різдва Христова у Віфлеємі.

Озброєні кийками поліцейські змушені були втрутитися, аби припинити масову бійку в церкві.

За переказами, храм був побудований на тому самому місці, де народився Ісус Христос. Зараз він належить трьом християнським церквам: католицькій, православній і вірменській апостольській.

Грецькі і вірменські священнослужителі готували храм до святкування Різдва, і приводом для бійки стали взаємні звинувачення у порушенні "кордону".

За традицією вважається, що право на територію всередині церкви визначається тим, хто її підмітає. Реальне розмежування всередині будівлі досить умовне, внаслідок чого між вірменськими і грецькими священнослужителями періодично виникають сварки, що переростають у масові бійки.

Цього разу молоді священнослужителі використовували у бійці палиці, щітки і швабри.

Поліції вдалося розняти забіяк.

Подібні інциденти відбувалися і у минулому, і також під час підготовки до Різдва, яке, згідно з вірменською традицією святкується 6 січня разом зі святом хрещення, тоді як кілька православних церков - у тому числі, російська і єрусалимська - відзначають свято 7 січня.

Розбіжності між конфесіями щодо права власності на частини церкви Різдва Христова у Віфлеємі продовжуються вже кілька століть і навіть призводили до міждержавних інцидентів.

Так, оголошення Наполеоном III у 1852 році храму власністю Франції, призвело до загострення російсько-французьких відносин.

Проблеми, пов’язані з правом власності, призводять, зокрема, до того, що представники різних церков з XIX століття не могли з’ясувати, як їм полагодити дах храму, що протікає. В результаті договір про лагодження даху був підписаний за посередництва палестинських властей лише нещодавно, а робота повинна розпочатися у 2012 році.

В результаті багаторічних суперечок про дах, під загрозою руйнування опинилися середньовічні мозаїки і фрески.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.