Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Телескоп NASA знайшов двійника Чумацького шляху

У світі науки 5283 перегляди

Опубліковано - 6.02.2012 10:08 | Всі новини | Версія для друку

Телескоп NASA знайшов двійника Чумацького шляху
Телескоп NASA знайшов двійника Чумацького шляху
У п’ятницю, 3 лютого, телескоп “Хаббл” передав на Землю сенсаційні знімки. Надприродний двійник нашої власної галактики Чумацький Шлях вразив вчених.

На дивовижному знімку зображена галактика NGC 1073, спіральна, як наш Чумацький Шлях. Вона знаходиться в 55 мільйонах світлових років від Землі в сузір’ї Кита.

Дивлячись на космічне диво, схоже на нашу галактику, астрономи сподіваються дізнатися більше про Чумацький Шлях.

Перемичка, що складається зі щільних ліній зірок у центрах галактик, утворюється під дією гравітаційних хвиль, які виштовхують газ, забезпечуючи зірки матеріалом для росту, пояснюють дослідники місії Хаббла.

За їх словами, цей приплив газу може нагодувати голодні гігантські чорні діри, які мешкають в центрі більшості таких галактик.

"Нова фотографія галактики NGC 1073 - це більше, ніж просто карколомне дзеркальне відображення нашого Чумацького Шляху", - наголошують експерти.

Зображення з "Хаббла" також показує, дивну, грубо кільцеву структуру навколо галактики, яка є результатом останніх зореутворення.

Яскраве джерело рентгенівського випромінювання, відоме як IXO 5, знаходиться всередині кільця, і, швидше за все, подвійної системи, що містить зірки і чорні дірки, замкнені на орбіті навколо одна одної.

У верхній частині зображення кілька об’єктів з червонуватим відтінком, кожен з яких є далекою галактикою, розташованої далеко за межами NGC 1073, говорять дослідники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.