Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Янукович у Мюнхені. Європа втрачає інтерес до російського газу чи до певних персоналій?

Газоват 4515 переглядів

Опубліковано - 6.02.2012 10:45 | Всі новини | Версія для друку

Янукович у Мюнхені. Європа втрачає інтерес до російського газу чи до певних персоналій?
Янукович у Мюнхені. Європа втрачає інтерес до російського газу чи до певних персоналій?
Під час дискусії в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки президент Янукович переконував присутніх в ефективності української ГТС. Єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттинґер, схоже, має сумніви з цього приводу.

Під час дискусії на тему "Енергія, ресурси та довкілля – нові параметри безпеки?", що відбулася під час 48-ї Мюнхенської конференції з питань політики безпеки у п’ятницю, 3 лютого, Віктору Януковичу відвели для виступу десять хвилин. На відміну від президента Азербайджану Ільхама Алієва, який виступав англійською, Янукович зачитав свою промову російською мовою, час від часу піднімаючи погляд на присутніх на подіумі єврокомісара з питань енергетики Ґюнтера Еттинґера та міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта, який був ведучим дискусії.

Скарги та нарікання Януковича

"Протягом багатьох років Україна залишається надійним транзитером газу в Європу", - переконував Янукович. Вихваляючи "надійний, ефективний та зручний" маршрут транспортування газу через Україну, він висловив жаль щодо того, що нині українська газотранспортна система використовується лише на дві третини її потужності, поставляючи транзитом до Євросоюзу близько 70 відсотків російського газу. "Ми розраховуємо на реалiзацiю нашими європейськими партнерами, мiжнародними фiнансовими органiзацiям домовленостей участi в модернiзацiї газотранспортної системи України, зокрема, досягнутих на мiжнароднiй конференцiї Україна-ЄС у березнi 2009 року", - заявив Віктор Янукович.

Крім того, український президент розповів, що він вже багато років виступає за тристоронні переговори та домовленості між постачальниками газу, країнами-транзитерами та споживачами, вочевидь, намагаючись таким чином пом’якшити нещодавні закиди єврокомісара Еттинґера з приводу провадження Україною двосторонніх переговорів з Росією без належного інформування Брюсселя. На завершення свого виступу Янукович не забув поскаржитися на зависокі ціни на російський газ, зауваживши, що нині Україна мусить купувати вдвічі більше газу, ніж потребує, та витрачати майже третину свого бюджету на його оплату.

Сумніви щодо ефективності української ГТС

Відразу після виступу українського президента Карл Більдт передав слово Ґюнтеру Еттинґеру, нагадавши про актуальні скарги окремих європейських країн на нестачу газу в газопроводі. Однак єврокомісар жодним словом у своєму виступі не згадав Україну чи Росію, не захотів навіть сказати кілька звичних фраз про "центральну роль України у гарантуванні енергобезпеки ЄС". Натомість Еттінґер говорив про майбутні поставки електроенергії з Африки та інші далекі від проблем української ГТС теми. Брюссельський гість заявив лише, що в інтересах Європейського Союзу, щоб його оточували стабільні та безпечні для довкілля енергосистеми.

Утім, зрештою висловитися з приводу України єврокомісару таки довелося: присутній у залі Арсеній Яценюк звернув увагу учасників дискусії на те, що говорити про енергозабезпечення, не згадуючи Україну та Росію, не можна, а також відкрито заявив про диктатуру сусідньої Росії на ринку енергетики, викликавши стримані оплески публіки. Яценюк попросив Еттинґера висловити свою думку з приводу ролі України в майбутній спільній європейській енергополітиці.

"Наша політика полягає в диверсифікації джерел енергії та транспортних шляхів, - зауважив єврокомісар Еттинґер. – Нам потрібно буде більше газу, і ми сподіваємося, що південний коридор, наприклад, з Азербайджану, у 2017 році зможе постачати паливо на європейський ринок. Ми сподіваємося на партнерство з Росією, але нам необхідні й додаткові джерела, як, приміром, Норвегія чи Алжир. Тобто ми вже диверсифікуємо ринок, а Україна – європейська країна і безпосередній сусід Брюсселя, так само як і Москви". Щодо газотранспортної системи України, то, натякнув Еттінґер, "можливо, наступного року можна буде щось і модернізувати", але Євросоюз більше покладається на "Південний потік" та "Північний потік", дав зрозуміти єврокомісар.

Запитання без відповіді

"Ми мусимо визнати, що існує і система газотранспортних шляхів через Україну, і ми охоче використовували б їх, якби вони були більш ефективними", - заявив Еттинґер. Єврокомісар не виключив, що Україні можуть надати фінансову підтримку, аби допомогти їй надалі "європеїзувати" свою енергетичну політику.

Без відповіді натомість залишилося запитання Арсенія Яценюка до Януковича, яке радше скидалося на публічне викриття Gрезидента. Звинувативши Януковича в тому, що той зробив усе, аби знищити перспективу вступу України до ЄС та НАТО, лідер "Фронту змін" запитав Януковича, чому Росія не стала більш кооперативною у газовому питанні, а Україна все ще сплачує найвищу ціну за газ у Європі. Слово для відповіді Януковичу надали за лічені хвилини до кінця дискусії, які Президент України заповнив розповіддю про те, як успішно Україна диверсифікує своє енергозабезпечення, зокрема, розповівши про будівництво потужної сонячної електростанції. Вочевидь, президент мав на увазі установку компанії Activ Solar, яка є найбільшим отримувачем дотацій в рамках "зеленого тарифу". Цю компанію українські ЗМІ пов´язують з близьким соратником Януковича віце-прем´єром Клюєвим.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.