Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Влада хоче закривати ЗМІ за «аморалку»

Влада 3594 перегляди

Опубліковано - 8.02.2012 10:45 | Всі новини | Версія для друку

 Влада хоче закривати ЗМІ за «аморалку»
Влада хоче закривати ЗМІ за «аморалку»
Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації розглядатиме підготовлений до другого читання проект закону «Про захист суспільної моралі».

Документ був ухвалений у першому читанні восени 2011 року та розкритикований багатьма правозахисниками і політиками, як такий, що становить набагато більшу загрозу свободі вираження поглядів, ніж нині чинний закон. Відтак низка громадських організацій проведуть акцію протесту біля парламенту з метою не допустити схвалення комітетом цього проекту закону.

До Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та голови парламенту зверталися медійні активісти з вимогою направити проект закону «Про захист суспільної моралі» на експертизу до Венеціанської комісії. Проте цього не було зроблено, розповіли Радіо Свобода у Незалежній медіа-профспілці. Утім, це не дивує директора Інституту медіа-права Тараса Шевченка. За його словами, однією з найбільш недемократичних норм цього законопроекту є створення спеціального колегіального державного органу для «утвердження моральності у суспільстві».

«Такому закону не місце у демократичній Україні. Закон передбачає низку можливостей закриття засобів масової інформації. Він містить багато оціночних понять, які можуть по різному тлумачитися. За цим законом, засоби масової інформації можна закривати за, так звані, брутальні висловлювання, або за поширення сцен цинізму. Що це таке? Навіть, якщо це судове закриття, все одно – це шкідливо з токи зору захисту свободи слова. Також закон передбачає можливості, навіть, без рішення суду видаляти контент із сайтів», – додав Шевченко.

На думку Тараса Шевченка, схвалення законопроекту може покласти край вільному спілкуванню в Інтернеті. Він зазначив, що влада отримає можливість втручатися у роботу будь-якого національного інтернет-ресурсу та навіть блокувати іноземні сайти.

Парламентська більшість від закону не відмовиться – Ващук

Утім, пропрезидентська парламентська більшість не має намірів відмовлятися від ухвалення закону «Про захист суспільної моралі», заявила Радіо Свобода одна зі співавторів документу, депутат з фракції Народної партії, Катерина Ващук. На її думку, врятувати Україну від морального занепаду можуть лише законодавці.

«Про суспільну мораль треба у державі говорити. Всіх хвилює, що робиться на телеекранах, чим заповнено дуже багато видань. Це далеко не ті речі, які позитивно впливають на формування особистості», – наголосила Ващук.

Але позиція Катерини Ващук не змінює планів Незалежної медіа профспілки, руху «Проти встановлення цензури у ЗМІ» та Центру інформації про права людини щодо проведення акції протесту біля Верховної Ради під час засідання комітету з питань свободи слова. Медійні активісти категорично проти схвалення проекту закону «Про суспільну мораль».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.