Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У справі Луценка є беззаперечні порушення прав людини

Пістолетне право 5010 переглядів

Опубліковано - 29.02.2012 23:02 | Всі новини | Версія для друку

У справі Луценка є беззаперечні порушення прав людини
У справі Луценка є беззаперечні порушення прав людини
Серед ключових зловживань у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – безпідставне його утримання під вартою, а також ігнорування клопотань про зміну запобіжного заходу.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявила адвокат Луценка у Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко.

«Ключові зловживання у справі Луценка – це, по-перше, утримання особи під вартою без такої необхідності. По-друге, ігнорування клопотань про зміну запобіжного заходу, коли захисники посилалися на пілотну справу «Харченко проти України» і роз’яснювали зверхність європейських стандартів над стандартами українського судочинства. По-третє, захисники наголошували, що тримання Луценка під вартою – це порушення так само й українського Кримінально-процесуального кодексу, тому що кодекс каже, що суд може винести рішення про тримання особи під вартою лише за наявності відповідних підстав, а в нас цих підстав не було», – зазначила Теличенко.

«Є ще стаття 6 Конвенції про справедливий суд і є кілька європейських стандартів як ознак справедливості суду, які порушити не можна. Якщо захист заявляє про необхідність допитати свідка, то свідка треба допитати. Не допитали свідка – порушили європейські стандарти. Таких порушень було дуже багато», – додала адвокат.

Вона також нагадала про принцип безпосередності судового процесу. «Тобто якщо суд особисто допитав свідка – значить, допитав. Допитом у суді не може вважатися те, що суд прочитав протоколи досудового слідства і не подивився на цього свідка наживо, хоч він міг з’явитися на допит. У справі Луценка було просто зачитано протоколи з досудового слідства близько 40 свідків – і це в той час, коли допитані у суді свідки майже без винятку сказали про наявність тиску на етапі досудового слідства, значною мірою відмовилися від того, що підписали на цьому етапі», – наголосила Валентина Теличенко.

За її словами, «все це – дуже грубі порушення європейських стандартів, які так само є грубим порушенням українських законів». «Я веду до того, що навіть зміна Кримінально-процесуального кодексу, чинного сьогодні, на новий, навіть якщо він буде кращий, нашу проблему не вирішить. Тому що у нас системно створені передумови для управління судами і суддями в ручному режимі тими, хто сидить найвище», – резюмувала Теличенко.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.