Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вперше в світі. До України можуть застосувати санкції ООН через ігнорування екологічних конвенцій

Скандал 5042 перегляди

Опубліковано - 27.03.2012 13:09 | Всі новини | Версія для друку

Вперше в світі. До України можуть застосувати санкції ООН через ігнорування екологічних конвенцій
Вперше в світі. До України можуть застосувати санкції ООН через ігнорування екологічних конвенцій
Цього року Україна може стати першою країною в світі, до якої застосують міжнародні санкції, передбачені двома екоконвенціями: Орхуською і Еспо.

Як повідомляє газета «День» (№53 від 27 березня), згідно з даними дослідження «У напрямку належного екологічного управління в країнах Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна)» Україна посідає третє місце із шести в реалізації реформ щодо належного екологічного управління.

Серед найбільших проблем - обмежений доступ громадськості до екологічної інформації, фактична відсутність оцінки дії на природне середовище і так звана «адміністративна реформа», яка послабила позиції Міністерства екології і природних ресурсів України. Саме перші два, ключові пункти, стосуються міжнародні конвенції.

Суть проблеми пов`язана з прийняттям у грудні 2011 року закону «Про регулювання містобудівної діяльності», головним наслідком якого є скасування інституту державної екологічної експертизи, зазначають експерти. Раніше кожен проект будівництва підлягав державній екологічній експертизі і не міг бути реалізований без її позитивного висновку.

Заступник директора Департаменту державної екологічної політики і міжнародної діяльності Мінприроди Володимир Білоконь запевняє, що зараз розробляють новий закон, який оцінюватиме вплив на довкілля. «Але до 1 квітня ми не встигнемо, і до України можуть бути застосовані санкції ООН», - припускає чиновник.

Україну вже тричі визнавали країною, що порушує конвенцію, «регулярне невиконання якої може закінчитися для нашої держави припиненням прав і привілеїв як сторони конвенції. Прецедентів застосування таких санкцій до держав-сторін конвенції на міжнародному рівні майже не існує, тому Україна може стати «піонером», - зазначає експерт МБО «Екологія-Право-Людина» Ольга Мелень.

Ліквідовуючи інститут екологічної експертизи, Україна безпосередньо порушує іншу міжнародну конвенцію - Еспо, згідно з якою нашу країну можуть піддати міжнародним санкціям. Зокрема, цим може активно спекулювати Румунія, котра незадоволена будівництвом і функціонуванням каналу Дунай-Чорне море на українській частині дельти Дунаю, підкреслює газета.

Орхуська конвенція встановлює міжнародні стандарти доступу до екологічної інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень і доступ до правосуддя з питань, які стосуються довкілля.

Конвенція Еспо встановлює необхідність проведення оцінки дії на навколишнє середовище під час прийняття рішень, які потенційно можуть мати значний вплив на довкілля, включаючи процедури консультацій з відповідними країнами, на які запропоновані проекти можуть мати трансграничний вплив.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.