Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Криму закривають україномовні школи і класи

Національне питання Регіон: Автономна республіка Крим 8420 переглядів

Опубліковано - 11.04.2012 15:43 | Всі новини | Версія для друку

У Криму закривають україномовні школи і класи
У Криму закривають україномовні школи і класи
До Кримського півострова докотилася хвиля закриття україномовних навчальних закладів.

У Севастополі місцева влад а в рамках процесу «економії та оптимізації» закриває єдину в місті україномовну школу-інтернат №7. Міська рада днями ухвалила рішення з нового учбового року припинити там навчання, а школярів, які не захочуть переходити до російськомовних шкіл, перевести до інтернату для дітей із затримкою психічного розвитку. Схожі проблеми виникли одразу у кількох школах Бахчисарайського району, а також в деяких інших регіонах автономної республіки. Разом з тим, у Бахчисараї батьки і представники громадськості продовжують боротьбу за право дітей вчитися українською мовою.

Загальноосвітня двомовна школа №4 – єдина в Бахчисараї, де діє повноцінна українська паралель – україномовні класи з 1 по 11. Однак з наступного навчального року вона буде розірвана.

Управління освіти Бахчисарайської райдержадміністрації розпочало оптимізацію мережі навчальних закладів і в рамках цього процесу в школі було оголошено, що прийом заяв до першого українського класу не проводитиметься, а нинішні 4 та 9 класи, в яких по 18 учнів, будуть розформовані.

Керівник районного відділу освіти Михайло Сергєєв пояснив Радіо Свобода , що причина такої оптимізації – відсутність бюджетних коштів. За його словами, адміністрація вимушена йти на скорочення, а попадають під нього саме українські класи, бо вони менш укомплектовані.

За даними Михайла Сергєєва, середня кількість учнів у російськомовних класах школи №4 удвічі більша, аніж в україномовних: «Це нормально?! Хіба ми так добре живемо, що хтось має удвічі більше отримувати? В українському класі має бути 30 осіб. Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює!», – заявив керівник Бахчисарайського районного відділу освіти Михайло Сергєєв.

На україномовну освіту в районах автономії є попит

Віра Хіхловська, мати 9-класниці Ганни, каже, що боротиметься за права своєї доньки.

«Моя дитина не те, що просто читає, вона думає українською. І тепер ось так зламати її, завдати їй психологічної травми ми просто не можемо», – наголошує Віра Хіхловська.

«Як я прийду додому і скажу своїй дитині, що ти не будеш вчитися в українському класі?»

Віру Хіхловську підтримує Зейнеп Абдураманова, мама 3 дітей, які навчаються в українських класах. Вона розповіла, що хоче, щоб її діти були повноцінними громадянами України, тож рішення влади для неї – подвійне розчарування.

«Як я ось зараз прийду додому і скажу своїй дитині, що ти не будеш вчитися в українському класі? Як я дитині в очі подивлюся – вона хоче вчити українську мову, хоче жити і працювати у цій країні, тут облаштовуватися, зрештою?», – запитує Зейнеп Абдураманова.

Голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун показує більше сотні заяв батьків з проханням забезпечити їхнім дітям можливість вчитися державною мовою. Він каже, що на україномовну освіти в Криму є попит, але схожа проблема із закриттям українських класів – також у бахчисарайській школі-гімназії і школі в селі Долинному цього ж району.

За словами Андрія Щекуна, бахчисарайська громадськість вимагає від влади не лише не закривати вже створені українські класи: «На сьогодні в Бахчисараї слід відкрити повноцінну україномовну школу – заяв батьків буде достатньо», – переконаний Андрій Щекун.

Він повідомив, що українська громада Криму вже давно вимагає відкриття хоча б по одній україномовній школі в кожному районі автономії. Тим часом з районів надходить все більше повідомлень про плани влади закрити українські класи, яких і так не дуже багато у глибинці. Андрій Щекун сумнівається, що нинішня кримська влада здатна задовольнити мовно-освітні запити кримчан.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.