Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі виявили скляні дюни

У світі науки 5596 переглядів

Опубліковано - 17.04.2012 10:03 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі виявили скляні дюни
На Марсі виявили скляні дюни
Американські геологи виявили на Марсі скляні дюни. Об’єктом дослідження виступали так звані темні регіони Марсу.

Ці темні території, плями в північній частині Марсу, котрі мають низький альбедо (тобто відображають мало світла), займають близько 10 мільйонів квадратних кілометрів. Для аналізу складу відкладень на цих рівнинах використовувалися дані, зібрані зондом Mars Express.

Вчені встановили, що, швидше за все, рівнини покриті великими зернами залізовмісного вулканічного скла. Воно утворюється при швидкому охолодженні вулканічного розплаву і подібні скляні поля на Землі зустрічаються, наприклад, в Ісландії. За словами вчених, їх результати можна розглядати як чергове підтвердження потужної вулканічної активності у минулому Червоної планети.

Також, особливості спектра вказують на те, що скляні зерна піддавалися ерозії: зокрема, вони покриті кіркою з підвищеним вмістом кремнію. Подібна ерозія, за словами вчених, спостерігається в результаті тривалого впливу на такі зерна води з підвищеною кислотністю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.