Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що буває на порушення права громадянина на свободу слова?

За право людини 4858 переглядів

Опубліковано - 31.05.2012 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Що буває на порушення права громадянина на свободу слова?
Що буває на порушення права громадянина на свободу слова?
31 травня відбудеться засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу дотримання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Серед його учасників – представники Адміністрації Президента, Генеральної прокуратури, міліції, а також громадських організацій. Тим часом, експерти зазначають, що будь-який порушник прав журналістів в Україні може почуватися безкарним.

В Україні погано виконують закони, які гарантують права журналістів, констатує керівник Інституту масової інформації Вікторія Сюмар. І Міжвідомча робоча група повинна посприяти тому, щоб громадськість і журналісти мали змогу отримувати звіт силових структур – як вони стежать за дотриманням законодавства про свободу слова. А поки що 171 стаття Кримінального кодексу «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» застосовується дуже рідко.

«І це – ще одна проблема. Тому що ми бачимо справу Гонгадзе – найрезонанснішу в Україні – і при цьому абсолютно закритий судовий процес. Також не завершено розслідування справи щодо зникнення Василя Климентьєва. І взагалі немає прецедентів покарання винних у дуже багатьох резонансних справах проти журналістів. І, отже, будь-який порушник прав журналістів може почуватися безкарним», – наголошує керівник Інституту масової інформації.

Водночас Вікторія Сюмар сподівається, що Міжвідомча робоча група розгляне ситуацію навколо агенції УНІАН та її редакційного колективу і Олександра Харченка, який склав-таки з себе повноваження головного редактора. На думку Вікторії Сюмар, те, що відбулося в УНІАН – приклад того, як в Україні зловживають із соціальними й трудовими правами журналістів.

Зі свого боку, народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов зазначає, що нині рівень забезпечення свободи слова в Україні – набагато кращий, ніж у часи президентства Леоніда Кучми, не кажучи про радянські часи. Інша річ, що зараз свобода слова іноді поєднується із безвідповідальністю. І це стосується не лише журналістів.

«Коли свобода слова є у засобів масової інформації, ця свобода поширюється на кожного громадянина України. А якщо ми кажемо, що є якісь проблеми і утиски, цих утисків зазнає тоді кожен громадянин України», – підкреслює Владислав Лук’янов.

Головна проблема – монополізація інформпростору

А головна проблема для свободи слова в Україні – монополізація інформаційного простору, зауважує водночас Вікторія Сюмар. І цю проблему Міжвідомча робоча група вирішити не здатна. Йдеться, передусім, про монополізацію на рівні власників. Адже основні інформаційні майданчики України, передусім, телеканали, належать кільком заможним, впливовим особам, які дружать із владою. І їхня лояльність позначається на тому, як висвітлюються події в Україні.

Ситуація зі свободою слова в Україні продовжує погіршуватися, констатує міжнародна правозахисна організація Freedom House. У її рейтингу рівня забезпечення цієї свободи Україна поділила 130 місце з Південним Суданом. І причина такого стану справ – посилення державного контролю над медіа, зауважують правозахисники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.