Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російський експерт вже побачив нову «газову війну»

Газоват 5567 переглядів

Опубліковано - 1.06.2012 17:21 | Всі новини | Версія для друку

Російський експерт вже побачив нову «газову війну»
Російський експерт вже побачив нову «газову війну»
Зволікання України із закачуванням російського газу в свої підземні сховища (ПСГ) взимку може призвести до нової «газової війни».

Таку думку власному кореспонденту УНІАН у РФ висловив генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки (РФ) Костянтин Симонов.

«Зниження закупівель газу й незакачування його в ПСГ пов`язані не з тим, що Україна знайшла інший газ, який замінює російський, або ж придумала якісь енергоефективні технології, які дозволяють його замістити. Це пов`язано лише з одним моментом – Україна очікує, що вона продавить Росію щодо ціни й купуватиме газ дешевше», - сказав Симонов.

Він підкреслив, що Україні цей газ знадобиться, і Україна споживе понад 27 млрд куб. м, як планує українська влада.

За словами експерта, Україна сподівається, що нова угода буде, й тоді почне скуповувати газ «гарячково» за новою ціною.

«Надії ці тануть, і що робитиме Україна - абсолютно не зрозуміло, оскільки цей газ їй знадобиться. Може настати драма, коли нової ціни немає й газу в сховищах на зиму теж немає. Постане питання: або скуповувати його за високими цінами - й мабуть, Україна до цього не готова, - або у нас неминуче буде нова "газова війна", коли почнеться відбір газу з труби. Іншого варіанту не буде», - вважає Симонов.

На його думку, вірогідність нових газових конфліктів у період виборчої кампанії в Україні достатньо висока.

При цьому експерт вважає, що, цілком можливо, «Газпром» не висуватиме Україні штрафні санкції за недобір газу, передбачені контрактом за принципом «бери або плати».

Симонов зазначив, що за рік Україна вийде на споживання 33-35 млрд куб. м газу, й питання - як вона цей обсяг оплачуватиме.

Як повідомлялося раніше, за даними Держстату, Україна в січні-березні 2012 року скоротила імпорт газу з Російської Федерації в 2,1 раза, порівняно з аналогічним періодом 2011 року, до 8,547 млрд куб. м. У грошовому виразі в січні-березні ц.р. Україна скоротила імпорт газу з Російської Федерації на 24,2%, порівняно з аналогічним періодом 2011 року, до 3,573 млрд дол.

За даними Держстату, в І кварталі 2012 року Україна імпортувала природний газ лише з Російської Федерації.

Нагадаємо, українська сторона неодноразово заявляла про намір скоротити закупівлі газу в РФ цього року до 27 млрд куб. м із передбачених контрактом 52 млрд куб. м.

31 травня голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що недостатній темп закачування газу в українські сховища ставить під загрозу стабільне забезпечення Європи газом прийдешньої зими.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.