Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Жінки залишаться на периферії української політики

Вибори-2012 5685 переглядів

Опубліковано - 1.08.2012 11:20 | Всі новини | Версія для друку

Жінки залишаться на периферії української політики
Жінки залишаться на периферії української політики
Після парламентських виборів 2012 року кількість жінок у Верховній Раді України не збільшиться, вважають експерти. Жінки-кандидати все частіше пробують свої сили у мажоритарних округах.

В українській політиці довіра до жінок-кандидатів, що бажають стати народними депутатами, поступово зростає, це підтверджують дослідження, каже керівник громадської організації "Гендерний центр" Оксана Ярош.

Водночас останнє опитування, яке здійснив Український жіночий фонд, показало, що 60 відсотків виборців не вважають стать визначальним фактором і ще 24 відсотки опитаних відповіли, що саме чоловіки заважають жінкам займатися політикою.

Дружин і коханок – в політику

Роль української жінки у виборах в цілому відображає стан українського суспільства, коли жінка робить найбільш рутинну роботу, а чоловіки – керують, каже виконавчий директор КВУ на Львівщині Оксана Дащаківська. Яскравим прикладом цього є виборчі комісії, де 80 відсотків жінок і 20 відсотків - чоловіків, які ними керують. Те, що жінки на цих виборах більше балотуються у мажоритарних округах, це добре, але присутність в оприлюднених партійних списках коханок і жінок політиків – це приниження ролі жінки, зазначає Дащаківська. І додає: "Тепер, щоб стати політиком, треба бути чиєюсь дружиною".

На її думку, багато жінок відмовляються від політики, бо не хочуть працювати з чоловіками, які сьогодні представляють політичні партії в Україні.

Стабільно "не жіноча" ВР

В українському парламенті лише 8 відсотків жінок, що є значно менше загальносвітового показника у 13 відсотків. Жодні прописані квоти про паритетність у партійних списках ситуації не змінять, зазначають експерти. Склад парламенту з часом сам зміниться, припускає Дащаківська. Але за умови, що регіональні партійні осередки очолюватимуть жінки.

Партії не зацікавлені брати у списки жінок, бо ними важче маніпулювати, вважає представниця ГО "Жіночі перспективи" Марта Чумало. "Допоки парламент буде місцем вирішення великих бізнес-інтересів, корпоративних інтересів, доти там будуть одні чоловіки",- додає Чумало. На цих виборах політичні партії широко практикують ставити жінок в ті мажоритарні округи, де шансів перемогти надто мало, кажуть експерти, де вже є кандидати з "великими грошима". Відтак, для перемоги на окрузі жінки-кандидати потребуватимуть інформаційно-ресурсної допомоги і задля цього, жіночі організації мають об’єднатися, радять експерти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.