Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA відправить на Марс ще один апарат

У світі науки 5510 переглядів

Опубліковано - 21.08.2012 19:00 | Всі новини | Версія для друку

NASA відправить на Марс ще один апарат
NASA відправить на Марс ще один апарат
Американське аерокосмічне агентство NASA обрало переможця з трьох запропонованих малих місій з дослідження Сонячної системи.

Фінансування у розмірі 425 мільйонів доларів отримає проект геофізичної станції на Марсі, яка буде вивчати внутрішню структуру Марса, його ядро і кору, вимірювати температуру в його надрах і сейсмічну активність.

Проект InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport, раніше називався Geophysical Monitoring Station - GEMS) передбачає запуск посадкового модуля на Марс, який вивчить його внутрішню будову і склад.

Розробкою проекту займається Лабораторія реактивного руху (JPL), яка також займається діючими марсоходами "Спіріт" і "Оппорт’юніті", створенням і підготовкою до запуску марсоходу Curiosity.

Зонд буде створений на базі вже перевіреної платформи - на базі конструкції посадкового зонду Фенікс, який успішно працював в приполярних територіях Марсу.

На борту зонду буде встановлено сейсмометр, який буде фіксувати всі вияви сейсмічної активності на планеті, а також спеціальний геофізичний термометр, призначений для високоточних вимірювань коливань підземного тепла.

Датчик цього приладу буде перебувати в свердловині на глибині п’ять метрів. Таким чином, цей зонд проникне під поверхню планети глибше за всі колишніх дослідницькі апаратів.

Зазначимо, що у створенні цих приладів беруть участь французькі і німецькі вчені.

Крім того, один з приладів зонду буде з високою точністю відслідковувати коливання в обертанні планети, що допоможе вченим визначити розподіл маси в надрах планети і краще зрозуміти її внутрішню структуру.

Як очікується, новий зонд відправиться до Марсу в березні 2016 року і здійснить посадку у вересні того ж року. Розрахунковий термін роботи апарату - 720 днів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.