Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми

У світі науки 5237 переглядів

Опубліковано - 22.08.2012 11:47 | Всі новини | Версія для друку

У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми
У марсохода Curiosity з’явилися перші проблеми
На марсохіді Curiosity сталися серйозні неполадки з одним із сенсорних датчиків, що відповідають за збір інформації про погодні умови з поверхні Марса. У NASA проблему називають несуттєвою.

"Ми працюємо над тим, щоб відновити функціональність роботи датчиків, наскільки це можливо", - сказав Ксав’єр Гомес-Ельвіра, один із співробітників місії NASA.

Навіть у зламаному стані датчик продовжить збір інформації, але, можливо, буде надавати її в дещо погіршеному вигляді.

Фахівці поки не знають, з яких причин він був пошкоджений. Згідно з першими припущеннями інженерів, в поломці винні камені на поверхні планети, розкидані ракетним двигуном при посадці Curiosity.

Як повідомлялося раніше, в неділю Curiosity успішно випробував лазер для випаровування марсіанської породи з метою вивчення її хімічного складу.

Ціллю Curiosity був камінь в кратері Гейла, в 3 м від місця посадки. Лазерна гармата зуміла пропалити невеликий фрагмент на поверхні каменя, зробивши близько 30 пострілів з періодичністю в 10 секунд. Це перший випадок використання лазера такої потужності на іншій планеті.

З моменту, коли мобільна наукова лабораторія, що обійшлася в 2,5 млрд доларів, зробила посадку на Марсі, минуло понад два тижні.

Метою ровера, що представляє собою автономну хімічну лабораторію, є пошук слідів життя на планеті та вивчення її геологічної історії.

Також з його допомогою вчені збираються визначити, чи існувала на Марсі щільна атмосфера з високим вмістом води.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.