Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. Девальвація гривні невідворотна через борги уряду

Економіка 5366 переглядів

Опубліковано - 3.09.2012 10:37 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів.  Девальвація гривні невідворотна через борги уряду
Здобутки проФФесіоналів. Девальвація гривні невідворотна через борги уряду
Здешевлення гривні відносно світових валют невідворотне у найближчі півроку через борги уряду, заявляють експерти. Водночас вони кажуть, що нині не можна спрогнозувати, з якою швидкістю відбуватиметься девальвація і в який момент вона почнеться, оскільки це залежить від політики Нацбанку.

У Національному банку стверджують, що ніяких передумов для девальвації гривні немає. Заступник голови НБУ Віра Ричаківська заявила, що основною гарантією стабільності національної валюти є довіра до неї з боку населення.

«Коли дивитися тренди, у нас за цей рік темпи приросту депозитів у національній валюті більші, ніж темпи приросту депозитів у іноземній валюті. Якщо на 11 відсотків темпи приросту у цілому, то по національній валюті ми маємо 13 відсотків і 8 – по іноземній валюті. Люди довіряють гривні і розраховуються більше гривнею. Ми прогнози не можемо робити, та дані, які ми маємо, дозволяють нам упевнено говорити, що з гривнею все буде нормально», – сказала Ричаківська.

Створюється штучний дефіцит гривні – Сугоняко

Утім, за словами президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка, приріст гривневих депозитів пояснюється лише завищеними відсотковими ставками на них. Що, на його думку, є передумовою для девальвації національної валюти.

«Високі ставки на депозити в гривні свідчать про те, що гривні не вистачає, що є дефіцит. Тому вони задирають відсоткову ставку для того, щоб таки мати цю гривню, яка їм потрібна для здійснення розрахунків, забезпечення своєї ліквідності. Тобто, створюється штучний дефіцит товару, який називається гривня. Тому, що бояться, що тільки-но у людей та у банків з’являться вільні гривневі кошти, вони потечуть на валютний ринок, при цьому, природно, ціна на долар буде зростати», – зазначив у коментарі для Радіо Свобода Сугоняко.

Маємо очікувати девальвації гривні – Терьохін

При цьому основним фактором, який стимулюватиме подорожчання світових валют відносно гривні, є дії Кабінету Міністрів, зауважив у розмові з Радіо Свобода перший заступник голови парламентського комітету з питань банківської діяльності, депутат від БЮТ Сергій Терьохін.

«Оскільки на кінець цього року і початок наступного припадають великі виплати за боргами, які набрав цей уряд, маємо очікувати девальвації гривні, – каже він. – Єдине питання в якому масштабі воно станеться. Перший варіант, коли Національний банк стикнеться з проблемою, що його, і до того маленький, валютний запас буде різко зменшуватися. Інше, коли Національний банк дозволить повільну девальвацію гривні».

За словами Сергія Терьохіна, достовірна інформація про обсяги ліквідних валютних резервів НБУ залишається закритою. Відтак, він заявив, що вперше за 16 років існування гривні не радить громадянам України зберігати свої накопичення у національній валюті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.