Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки “покращення”. Гривня на порозі девальвації: стрімкої чи повільної?

Економіка 5280 переглядів

Опубліковано - 6.09.2012 00:05 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки “покращення”. Гривня на порозі девальвації: стрімкої чи повільної?
Хроніки “покращення”. Гривня на порозі девальвації: стрімкої чи повільної?
Прем’єр-міністр Микола Азаров запевняє, що соціально-економічна ситуація в країні залишатиметься стабільною.

У Нацбанку вівторкове падіння курсу гривні пояснюють її надлишком на міжбанківському ринку. Вже у середу міжбанківські торги закінчилися незначним здешевленням долара. Між тим, експерти кажуть, що гривня на порозі девальвації. А від політики НБУ залежить, яким буде падіння курсу: стрімким чи повільним.

Ситуація в країні залишатиметься стабільною, запевняє Прем’єр-міністр Микола Азаров.

«В економічному й соціальному плані нинішня осінь буде нічим не гіршою від попередньої. Ніяких підстав для апокаліптичних залякувань немає», – стверджує прем’єр.

У НБУ пояснюють коливання курсу ситуативним надлишком гривні на міжбанківському ринку і в разі потреби обіцяють вжити регулятивних заходів.

У середу долар коштував понад 8 гривень 20 копійок. Причому, деякі банки запровадили обмеження на продаж валюти. А на міжбанківському ринку торги завершилися здешевленням долара. А офіційний курс Нацбанку залишається незмінним: 799,3 гривні за 100 доларів.

Нацбанк попереджає про стрибки

Голова групи радників НБУ Валерій Литвицький в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» зазначив, що незначні коливання можливі, але це не означає відмови від політики стабільного курсу.

Натомість голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко вважає, що падіння гривні лише починається.

«Штучно втримували курс, і сьогодні ми пожинаємо плоди цього. Можна очікувати 30 відсотків девальвації. Але коли це відбудеться, і чи буде це 30, або, може, більше – це буде залежати й від внутрішніх, і від зовнішніх факторів», – сказав він в інтерв’ю 5 каналу.

За словами Олександра Сугоняки, причиною зниження курсу гривні може бути те, що в Україну стало надходити менше валюти, або, якщо вона надходить, то власники не хочуть її продавати, очікуючи девальвації.

М’який сценарій девальвації

Колишній виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський каже, що Нацбанкові варто було давно почати поступово девальвувати гривню. Адже зараз це відбувається під тиском.

«Усе залежатиме від Нацбанку. Якщо він буде продовжувати політику впертого тримання курсу, то далі можуть бути непрогнозовані стрибки і обвал на кшталт 2008 року, коли курс упав майже на 60 відсотків. Думаю, якщо до кінця року курс доведуть до рівня 8,5, але спокійно, без таких стрибків, то це буде більш-менш адекватна ситуація», – сказав він в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Ігоря Уманського, в іншому разі на формування курсу впливатимуть не лише фінансові важелі, а й панічні настрої.

За півроку Нацбанк витратив на підтримку курсу гривні 1,3 мільярда доларів зі своїх валютних резервів. Експерти неодноразово застерігали, що тривале стримування курсу може призвести до обвального падіння і радили здійснювати поступову девальвацію національної валюти.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.