Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кого представляють нардепи?Тушкований парламент встановив рекорд недовіри народу

Громадська думка 7682 перегляди

Опубліковано - 26.09.2012 15:45 | Всі новини | Версія для друку

Кого представляють нардепи?Тушкований парламент встановив рекорд недовіри народу
Кого представляють нардепи?Тушкований парламент встановив рекорд недовіри народу
В Україні відбулася криза парламентаризму і рівень підтримки парламенту найнижчий за всю історію - 75% громадян України невдоволені роботою Верховної Ради.

Про це під час круглого столу «Україна напередодні парламентських виборів: чи справдяться очікування громадян?» повідомив заступник генерального директора-директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

Представляючи дослідження суспільно-політичної ситуації в Україні, перебігу парламентських виборів і суспільних очікувань, він відзначив, що парламент за останні роки значно зменшив свою незалежність і самостійність.

«Парламент пережив так звану «конституційну антиреформу», коли його повноваження були знову звужені», - сказав експерт.

Таким чином, функції Верховної Ради відповідають обов’язкам органу, призначеного для «законодавчого освячення» президентських та урядових ініціатив, говориться у дослідженні. Відтак, за словами експерта, в Україні парламентаризм поставлено під загрозу знищення, поступово запроваджуються засади суто президентської моделі влади з ознаками авторитаризму, а суспільство намагаються переконати в ефективності, доцільності та невідворотності переходу до такої моделі.

Якименко відзначив, що наразі однією з проблем також є політична структуризація парламенту і захист прав парламентської меншості. Крім того, існує проблема низької якості законодавчого процесу, яка і надалі продовжує падати. Також експерти відзначають недостатню прозорість у діяльності парламенту та його органів.

«Наслідком стало те, що зараз ми маємо рівень підтримки парламенту найнижчий за всю історію спостережень», - наголосив Якименко.

Він також навів дані, згідно з якими 75% громадян України невдоволені роботою ВР, при цьому, лише 15% громадян вважають парламент незалежним органом влади, а більшість вважає його залежним від Президента.

«По суті, ми маємо девальвацію парламентаризму, але ми зараз маємо шанс на відновлення цієї функції. Цей шанс дають вибори», - підкреслив Якименко.

«У виборах є такий момент, коли можна подивитися на парламент, як він працював у минулі роки, і відзначити для наступного парламенту напрямки, які можна просто покращити», - відзначила присутня на заході директор Програми сприяння Парламенту в Україні Елеонора Валентайн.

Експерт також висловила сподівання, що склад нової Верховної Ради матиме на увазі, що українська громадськість зараз обізнана щодо роботи парламенту та хоче, аби він був відповідальним та інформував людей про усі пов’язані з ним та його членами події.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.