Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Вашингтоні дискутували про прогрес чи регрес України у становленні національної ідентичності

Національне питання 8269 переглядів

Опубліковано - 28.09.2012 04:10 | Всі новини | Версія для друку

У Вашингтоні дискутували про прогрес чи регрес України у становленні національної ідентичності
У Вашингтоні дискутували про прогрес чи регрес України у становленні національної ідентичності
У столиці США провідні світові та українські експерти розглядали становище України напередодні парламентських виборів. Одну із секцій конференції вони присвятили аналізу становлення національної ідентичності.

У Вашингтоні 19—20 вересня відбулася 11-а щорічна конференція серії «Український шлях до становлення національної державності», повідомляє Центр досліджень визвольного руху. Цьогорічне обговорення було присвячене огляду успішності України перед парламентськими виборами.

Експерти відзначили, що питання, які є основою формування ідентичності в Україні (історія, мова, церква, культура), знову опинилися в епіцентрі політичного протистояння. Довкола них активно дискутують українські політики, залишаючи поза увагою питання внутрішньої та зовнішньої політики.

Історик Володимир В’ятрович підкреслив, що «сьогодні можна говорити про існування в Україні трьох найбільших груп з різними ідентичностями, котрі претендують стати державними, — українською, радянською та російською. Дві останні групи, попри певні моменти конкуренції між ними, здебільшого накладаються. Натомість із першою вони перебувають у стані жорсткого протистояння, окремі їх радикальні речники відмовляють їй навіть у праві на існування».

«Найбільшим парадоксом сучасної української влади, — на думку дослідника, — є те, що вона спрямовує зусилля на підтримку саме радянсько-російської ідентичності, навіть ціною ущемлення української. І це попри те, що наявність останньої є основою легітимації існування української держави, а отже й легітимації цієї влади».

Спеціальний круглий стіл у рамках конференції був присвячений темі «Становлення національної ідентичності — оцінка прогресу/регресу України».

Участь у конференції взяли: Пола Добрянськи (радник з міжнародної політики Міта Ромні), Надя Дюк (National Endowment for Democracy), Герман Пірчнер (American Foreign Policy Council), Філіп Гордон (помічник державного секретаря з питань Європи та Євразії), Любомир Луцюк (Royal Military College of Canada), Вільям Міллер (Kennan Institute / Woodrow Wilson International Center), Джон Гербст (National Defense University) Леонід Поляков, Олександр Моцик, Борис Тарасюк, Леонід Кожара, Євген Глібовицький, Олег Рибачук та інші.

Дводенна конференція зібрала ключових експертів та представників громадськості з України, Німеччини, Росії та США, щоб обговорити двосторонні відносини, які мають важливе політичне, економічне, культурно-історичне значення для України. Конференція надає щорічний форум для аналітичних центрів та консультантів з питань політики України та США для обговорення ключових тем.

Організатори: Американська рада із зовнішньої політики (American Foreign Policy Council), Посольство України в США, програма «Відкритий світ» Бібліотеки Конгресу США, Центр американсько-українських відносин (CUSUR), Міжнародний республіканський інститут (IRI), Національний демократичний інститут (NDI), Фонд Конрада Аденауера, Польсько-американсько-українська ініціатива про співпрацю (Polish-American Ukrainian Cooperative Initiative), Український конгресовий комітет в Америці.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.