Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Африці впав метеорит з марсіанським повітрям

У світі науки 5697 переглядів

Опубліковано - 12.10.2012 14:22 | Всі новини | Версія для друку

В Африці впав метеорит з марсіанським повітрям
В Африці впав метеорит з марсіанським повітрям
Метеорит, який впав в Марокко в липні 2011 року,містить у собі невеликі “капсули” з марсіанським повітрям, заявили вчені.

Метеорит Тіссінт є унікальним, оскільки це лише п’ятий відомий марсіанський метеорит, за падінням якого вчені спостерігали безпосередньо.

Група астрогеологів під керівництвом Ченнауі Ауджехан з університету Хассана II в Касабланці (Марокко) вивчала хімічний склад і структуру різних уламків Тіссінта, намагаючись з’ясувати, як цей метеорит відколовся від поверхні Марса і як він потрапив на Землю.

Вчені виявили, що метеорит являє собою своєрідний "вітраж" з багатьох шарів різних мінералів, у тому числі і маскелініта - метеорного скла, яке утворюється при зіткненні небесного тіла з поверхнею планети.

Проаналізувавши хімічний склад порід, геологи з’ясували, що вони складаються з вулканічних порід.

Також вчені вивчили ізотопний і хімічний склад скла і бульбашок газу в ньому. Як з’ясувалося, "Капсули" містили в собі марсіанське повітря.

Втім, на відміну від інших досліджених раніше марсіанських метеоритів, вчених здивував вкрай незвичайний хімічний склад "капсул" Тіссінта. Вони містять у собі аномально високі частки легких рідкоземельних елементів: лантану, церію, і деяких інших металів.

Учені відзначають, що ця аномалія може пояснюватися високим вмістом домішків марсіанського ґрунту в породі-пращурі Тіссінта. Ймовірно, грунт потрапив у тріщину всередині породи разом з потоками рідкої води, що існувала в глибокій давнині на Марсі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.