Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки “покращення”. Наскільки бідною є Україна?

Добробут 5562 перегляди

Опубліковано - 17.10.2012 14:28 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки “покращення”. Наскільки бідною є Україна?
Хроніки “покращення”. Наскільки бідною є Україна?
17 жовтня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з бідністю. В Україні за межею бідності перебуває 15 відсотків населення. Такими є дані ООН.

Рівень зубожіння в Україні скоротився за два останніх роки на три відсотки. Хоча у порівнянні з іншими європейськими державами українці стали ще біднішими, переконують експерти.

Українці за ті ж самі гроші, в порівнянні з минулими роками, отримують менше, вважає Володимир Лановий, народний депутат від НУНС, колишній віце-прем`єр. В той час, як європейці загалом щороку поліпшують свій добробут, в Україні він не зростає. Також вартість робочої сили в Україні є однією з найдешевших в Європі. І щороку українці в реальних цифрах заробляють менше, каже Лановий.

«Треба порівнювати динаміку з іншими країнами і з динамікою всередині України. Більша частка людей бідніє, знижується середній рівень добробуту серед незаможних людей. Люди сьогодні не можуть дозволити собі купити такі продукти, товари, послуги, які вчора вони могли купити», – переконує депутат від опозиції.

Щоб визначити, чи перебуває людина за межею бідності, варто порівняти її загальний дохід чи дохід сім’ї із загальною вартістю споживчого кошика.

«Бідність завжди відносна»

Видів бідності є два: абсолютна, коли людина не здатна задовольняти основні потреби в їжі, одязі, житлі за наявні доходи та відносна, коли особа не може дозволити собі жити так, як вона вважає, прийнято в суспільстві. 95 відсотків українців називають себе відносно бідними, за даними дослідження «Соціальна нерівність», проведеного у рамках Програми міжнародного соціального дослідження (ISSP). Такий результат є цілком закономірним, констатує Володимир Лановий.

«Бідність завжди відносна. Якщо людина з високим статком, наприклад, 10 тисяч гривень на місяць, приїде в Англію, вона не зведе кінці з кінцями. Бідність – це психологічний стан пригнічення, матеріально і морального занепаду людини, коли він бачить безперспективність і неможливість задоволення своїх потреб і потреб своїх близьких людей», – вважає Володимир Лановий.

Зниження показника бідності в Україні відбулось завдяки успішному виконанню державної програми з її подолання, запевняє народний депутат від Партії регіонів, доктор економічних наук Олексій Плотніков.

«Є програма подолання бідності, є прості показники збільшення прожиткового мінімуму (з жовтня цього року він становить 1060 гривень), є показники збільшення мінімальних пенсій та зарплат, є показники збільшення середніх заробітних плат. Тобто ці показники свідчать про те, що ситуація покращується, що принаймні з бідністю борються», - запевняє регіонал.

«Бюрократичні твори» з подолання бідності

Натомість президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер переконує, що будь-яке намагання держави боротися з бідністю є утопією.

«Усі економічні показники – системні. Сказати: давайте поборемо бідність, означає давайте станемо ефективною країною. Не може бути програми про зміну країни. Ми маємо цих програм за 20 років сотні. Вони всі – бюрократичні твори», – констатує експерт.

За міжнародними критеріями ООН для країн Східної Європи та СНД абсолютно бідною вважається людина, що витрачає менше 5 доларів США на день або ж віддає на харчування понад 60 відсотків свого доходу. За даними експертів, найбіднішими в Україні є не пенсіонери, а сім’ї з дітьми.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.