Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Економічна доцільність «Південного потоку» залишається сумнівною

Газоват 4891 перегляд

Опубліковано - 10.12.2012 15:15 | Всі новини | Версія для друку

Економічна доцільність «Південного потоку» залишається сумнівною
Економічна доцільність «Південного потоку» залишається сумнівною
Навіть якщо «Південний потік» і буде побудовано, все ще немає певності, що його запуск матиме економічний сенс.

Таку думку у своїй статті висловив провідний експерт аналітичного центру European Council on Foreign Relations Дімітар Бечев.

«(У питанні «Південного потоку» – Ред.) існує також чинник ЄС. «Газпром» і Росія намагалися набрати очки через гру «розділяй і володарюй», укладення угод з великими державами-членами і тиск на малі країни на східній периферії Союзу. Але тепер Брюссель знову заявляє про себе. Йдеться не так про проект Набукко, який є прямим конкурентом «Південного потоку»: його перспективи далеко не ясні, зважаючи на те, що Туреччина проштовхує TANAP, а проект ITGI, який відстоює Греція й Італія, просувається вперед. Третій енергетичний пакет тепер зобов’язує енергетичні компанії ЄС зробити свою інфраструктуру доступною конкурентам для того, щоб вичавити компанії-монополістів. Брюссель посилив правила, за якими «Газпром» повинен грати, якщо він хоче отримати доступ до прибуткових роздрібних ринків ЄС. Якщо Єврокомісія покаже зуби і доведе, що правила насправді повинні виконуватися, це піде на користь споживачам», - пише аналітик.

Він звертає увагу, що «Південний потік» може бути завершений (принаймні основний маршрут), але чи буде він мати економічний сенс залишається під питанням.

За словами Бечева, трубопровід може бути не такою першокласною геополітичне зброю, як це передбачають русофоби, - пише аналітик.

«Чи буде вартість трубопроводу компенсована за рахунок майбутнього попиту в ЄС залишається лише здогадуватися, тим більше, що «сланцева революція» в США скоріш за все сприятиме зниженню цін. Експерти відзначають, що Росії не вдасться знайти достатньо газу, щоб заповнити наявний потенціал, особливо, якщо поки не розробляються нові родовища в складних регіонах Сибіру та за Полярним колом. Вартість для «Газпрому» також збільшується через поступки необхідні з плином часу та надані, Туреччині…, а нещодавно і Болгарії, яка одержала знижку у 20% з 1 січня», - уточнює Бечев.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.