Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардеп Катеринчук зареєстрував новий законопроект про мови

Влада 4343 перегляди

Опубліковано - 28.12.2012 13:08 | Всі новини | Версія для друку

Нардеп Катеринчук зареєстрував новий законопроект про мови
Нардеп Катеринчук зареєстрував новий законопроект про мови
У Верховній Раді зареєстровано закон «Про державну мову України», який, серед іншого, передбачає скасування прийнятого раніше скандального закону «Про засади державної мовної політики».

Як повідомляється на парламентському порталі, законопроект вніс народний депутат фракції «Батьківщина» Микола Катеринчук. Документ був зареєстрований 21 грудня під №1144.

Згідно з текстом документа, цей «закон направлений на забезпечення використання української мови як державної на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови, захист і розвиток мовної культури».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що «держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». При цьому, однак, підкреслюється, що «Конституція України не уточнює вимог до особливостей практичного використання української мови як державної мови України, так само як і не вказує зобов’язань органів влади щодо порядку формування чи збереження державної мови».

«Закон має на меті визначити обов’язки органів влади, посадових осіб на території України стосово української мови як державної, а так само відповідні права громадян. Закон передбачає обов’язок будь-яких посадових осіб використовувати українську мову як державну ... Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін», — йдеться в пояснювальній записці.

У тексті законопроекту, зокрема, зазначається, що «обов’язковість застосування державної мови України не повинна тлумачитися як заперечення або применшення права на користування іншими мовами на території України».

У той же час, законопроект регламентує сфери обов’язково використання української мови на території України і паралельного використання при цьому мов національних меншин.

Документ також визначає заходи щодо захисту і підтримки української мови і забезпечення права громадян України на користування українською мовою в освіті, ЗМІ та при спілкуванні з органами державної влади.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня Президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%/
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.