Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі

У світі науки 6273 перегляди

Опубліковано - 15.01.2013 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Деякі з найстаріших осадових порід широко зустрічаються на поверхні планети. Одним з таких місць є розташований в північно-західній частині Австралії регіон Пілбара (Pilbara).

Подорожуючи в районі прибережної зони, тут можна зустріти сліди життя, які існувала на планеті приблизно 3,49 мільярда років тому.

До такої думки схиляються учені з університету Старого Домініону (Old Dominion University), які виявили в місцевому пісковику відбитки, які є, судячи з усього, слідами життєдіяльності найдавніших бактерій планети.

У статті, опублікованій за результатами щорічної конференції вчених, що проходила з 4 по 7 листопада в місті Шарлотта, фахівці розповідають, що мова йде про так звані бактеріальні спільноти - ціанобактеріальні мати. Проте, детальне дослідження складу каменів не виявило присутності жирів, білків і тим більше самих мікробів, однак дещо все-таки переконало дослідників у правоті первинних припущень.

Так, було виміряне співвідношення ізотопу вуглецю 12C до 13C. Для джерел, не пов’язаних з органікою, такий показник зазвичай становить 1,99. У цьому ж випадку вміст ізотопу 13C виявився значно меншим, і вищевказаний параметр був зовсім іншим. Це, на думку дослідників, вказує на активність живих організмів, що колись мешкали в цих місцях.

Оскільки вік каменів оцінюється в 3,49 млрд років, науковці пропонують вважати знахідку найдавнішою з виявлених слідів життєдіяльності органіки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.