Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У ДАІ “розширюють” базу поборів

Влада 4263 перегляди

Опубліковано - 21.01.2013 10:57 | Всі новини | Версія для друку

У ДАІ “розширюють” базу поборів
У ДАІ “розширюють” базу поборів
Міністерство внутрішніх справ подало на розгляд Кабінету міністрів проект постанови про внесення доповнень у Правила дорожнього руху (ПДР).

Як пише газета ”КоммерсантЪ – Украина”, зокрема, змінами передбачаються санкції за використання шин, що не відповідають сезону. "Ми вважаємо, що така норма повинна бути у ПДР. Інспектори зупинятимуть автомобілі у разі порушення водіями правил дорожнього руху і заразом звертатимуть увагу і на шини автомобіля", - розповів начальник Центру безпеки дорожнього руху департаменту ДАІ Сергій Будник.

Як санкції передбачено винесення попереджень водіям на підставі ст. 125 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП; "інші порушення правил дорожнього руху"). За використання всесезонних шин санкції не передбачаються.

Згідно з проектом постанови, транспортні засоби, що рухаються за межами населеного пункту в період з 1 жовтня по 1 травня, зобов’язані будуть включати ближнє світло фар.

Також на трасах у темний час доби і в умовах недостатньої видимості водії, виходячи з автомобілів, повинні будуть вдягати світловідбивні жилети, а пішоходи - носити світоловідбивні елементи на одязі.

Крім того, у 2013 році інспектори ДАІ суворо стежитимуть за використанням водіями ременів безпеки. Ст. 121 КпАП передбачає штраф за непристібнутий ремінь безпеки у розмірі 51-85 грн. "Незважаючи на це, багато водіїв продовжують їздити непристібнутими, а інспектори вважають за краще не відволікатися на такі "дрібниці". Ми добиватимемося дотримання цього правила, поки це не стане традицією", - розповів "Ъ" співрозмовник у ДАІ.

У ДАІ розраховують, що цей захід дозволить зменшити кількість жертв ДТП, яких у 2012 році було близько 5 тисяч осіб. На думку голови Всеукраїнської громадської організації "Громадський комітет транспортної безпеки" Юрія Папірового, внесені пропозиції "цілком виправдані".

"Проте зміни повинні бути чітко регламентовані, щоб інспектори ДАІ не зловживали зупинкою автомобілів під приводом огляду шин. Потрібно конкретизувати і сезонний час, коли водії повинні їздити на зимовій, а коли - на літній гумі", - вважає Папіровий.

Від “Аратти”: загальновідомо, що чим більше чиновник має права штрафувати громадян - тим більше в нього мотивації до хабарництва. Ця проста істина вже пройшла перевірку роками "боротьби з корупцією", офіційно започаткованою на урядовому рівні у 1992 році тодішнім прем’єром Леонідом Кучмою.

Під "прапором" зменшення аварійності на автодорогах парламент підтримав пропозиції уряду і ввів великі штрафи за порушення ПДР і повернув інспекторам ДАІ право штрафувати водіїв на місці. І що? Ми побачили суттєве зменшення аварійності? Аж ніяк. Бо першопричина не дисциплінованості учасників дорожнього руху у корупції чиновників самої системи: він отримання прав "за сало", до корумпованості самих інспекторів ДАІ. Скажіть, чи може дотримуватися ПДР водій, який купив права і просто не знає ні правил, і навіть немає гадки про те, як безпечно керувати автомобілем на великій швидкості? Чи можна його примусити отримати мінімальні знання штрафами? Аж ніяк.

Сучасні автомобілі розвивають великі швидкості, а от чи дозволяє це робити дорожнє покриття? Отут виникає питання, яке старанно замовчується державними чиновниками. Адже архаїчні технології доріг з асфальтовим покриттям технічно не пристосовані до безпечної експлуатації транспортних засобів на швидкості більше 95 км за годину. Більш того, експлуатаційні характеристики асфальтових доріг залежні від температурного режиму навколишнього середовища. Але при тому, досі більшість доріг в Україні - асфальтовані.

Отже, давайте разом подумаємо, що насправді стоїть за "благими намірами" урядовців?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.