Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хто заважає проведенню справжніх реформ і тримає всіх нас у совковому болоті?

Економіка 5071 перегляд

Опубліковано - 25.01.2013 10:10 | Всі новини | Версія для друку

Хто заважає проведенню справжніх реформ і тримає всіх нас у совковому болоті?
Хто заважає проведенню справжніх реформ і тримає всіх нас у совковому болоті?
У проведенні структурних економічних реформ в Україні не зацікавлені олігархи і чиновники.

Про це заявив економіст Любомир Шавалюк під час панельної дискусії «Валютна безпека України», яка відбулася 24 січня у книгарні «Є».

«Якщо подивитися на український народ, то реально проти структурних реформ, можливо частково несвідомо, лише дві частини населення – олігархи, які утримують монопольну ренту і якщо реформи відбудуться, то вони втратять гроші і, головне, свій вплив на Україну. Другі – це чиновники, які не дають бізнесу розвернутися, створюватися», - зазначив Шавалюк.

«Це є тих два компоненти, які є на одній шальці терезів. На іншій шальці - народ. Чисельно ці шальки непропорційні не на користь народу. Але на стороні інших шальок є влада і гроші», - зазначив він.

«Треба розуміти, що далі ми йдемо цим напрямком, то розрив між цими двома категоріями наростатиме і рано чи пізно закінчиться соціальними заворушеннями. Типу того, що відбувається в арабських країнах вже третій рік», - вважає експерт.

На думку Шавалюка, «влада не компетентна для проведення реформ». «Тобто їм не вистачає розуміння економічних процесів і взагалі розуміння базових понять», - пояснює він.

«З чого я роблю такий висновок? Ви, мабуть, читали, що влада дедалі частіше звертається до послуг консультаційних компаній – «великої четвірки» аудиторських компаній, чи трійки світових консультантів. Досвід нібито хороший, але справа в тому, що основна спеціалізація цих компаній - це корпоративні бізнес-плани. А країна - це трохи інша система, закони, порядки і механізми дії», - зазначив експерт.

«Відповідно, кому проводити ці реформи - особисто для мене велике питання. Але в тому, що є їхня необхідність, питань не виникає», - зауважив він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.