Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гарант наших прав хоче обмежити право громадянина на мирний протест

Влада 4700 переглядів

Опубліковано - 19.04.2013 11:00 | Всі новини | Версія для друку

Гарант наших прав хоче обмежити право громадянина на мирний протест
Гарант наших прав хоче обмежити право громадянина на мирний протест
Українська влада прагне реанімувати скандальний законопроект №2450 про свободу мирних зібрань в Україні.

Про це заявляють в Інституті "Республіка", правозахисній організації Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!" та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Як повідомили у четвер у прес-службі Віктора Януковича,"Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства" схвалила текст пропозицій щодо скандального законопроекту "Про свободу мирних зібрань".

Координаційна рада також звернулася до представника Януковича у парламенті Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту.

Водночас правозахисники стурбовані даною ініціативою.

"Хоч на Банковій і дещо причепурили скандальний 2450, але новий текст продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні. Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань," - заявив правозахисник Володимир Чемерис.

В правозахисній організації стверджують, що "законопроект Ставнійчук" пропонує узаконити обов’язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі "спонтанні зібрання" в проекті також прописаний обов’язок повідомляти владу.

"Законопроект Ставнійчук" також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі "невідкладність" свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні", - вважають правозахисники.

"Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання," - кажуть в Інституті "Республіка".

Як відомо, нещодавно парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів".

Спроби ухвалення різних редакцій 2450 також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні.

На думку правозахисників, норма останньої редакції законодавчої ініціативи про обов’язок повідомляти владу про протест за два дні у комплексі з іншими нормами законопроекту могли значно погіршити ситуацію зі свободою протестів в усій Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.