Аратта - На головну

26 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ26 Травня+16°97%744мм2м/c27.05+21°28.05+21°29.05+21°

Наш банер

Наш банер


Польський Сейм ухвалив резолюцію по Волинській трагедії

Світ навколо нас 4379 переглядів

Опубліковано - 12.07.2013 14:03 | Всі новини | Версія для друку

Польський Сейм ухвалив резолюцію по Волинській трагедії
Польський Сейм ухвалив резолюцію по Волинській трагедії
В ухваленій Сеймом резолюції події на Волині названо не геноцидом, а «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, голосування у польському Сеймі щодо резолюції, присвяченої 70-річчю Волинської трагедії, було винятково було напруженим і тривалим.

Після бурхливої дискусії депутати Сейму більшістю голосів ухвалили помірковану версію «волинської» резолюції. Із 442 депутатів, які голосували «за» цей текст проголосували 263 депутати, «проти» 33, а 146 депутатів «утрималися» від голосування. Сейм також не підтримав пропозиції правих сил встановити 11 липня день памяті поляків убитих УПА.

За перебігом голосування стежили члени кабінету міністрів Польщі, включно з прем’єр-міністром Дональдом Туском. Майже дві години, з перервами на наради у фракціях, польські депутати сперечалися про остаточний текст цього документа. Політики правих та лівих фракцій наполягали на ухваленні резолюції зі словом «геноцид», яке начебто найточніше передає суть подій на Волині в 1943 році. Натомість найбільша парламентська правоцентристська фракція «Громадянська платформа» відстоювала версію документа з описовим терміном «етнічна чистка з ознаками геноциду».

З парламентської трибуни до депутатів звернувся польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський. Він закликав політиків подолати емоції й не принижувати українців словом «геноцид». Сікорський говорив, що сьогоднішнє голосування в Сеймі матиме великий вплив на майбуття польсько-українських відносин, а також на європейські перспективи молодої української держави.

«Євроінтеграція України – це справа, яка має епохальне значення для нашої держави», – сказав Сікорський. Він нагадав польським депутатам, що в минулому ворожнеча між двома сусідніми народами вже неодноразово спричиняла занепад польської державності. Крім цього, наголошував польський міністр, зовнішні сили, які дуже зацікавлені у тому, щоб Україна не стала частиною європейської спільноти.

Польські праві й ліві сперечалися з Сікорським, говорили, що його позиція принижує поляків. Екс-міністр закордонних справ Польщі Беата Кемпа сказала: «Українці, росіяни, люди сходу поважають тільки сильних. І якщо тут покажемо свою силу, тоді вони нас поважатимуть, і тоді їх поважатиме Євросоюз».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...