Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газової війни цього року не буде?

Газоват 5509 переглядів

Опубліковано - 28.08.2013 14:53 | Всі новини | Версія для друку

Газової війни цього року не буде?
Газової війни цього року не буде?
Україна і ВАТ “Газпром” домовилися про планове проходженні майбутнього осінньо-зимового періоду.

Про це повідомили представники прес-служби українського віце-прем’єра Юрія Бойка.

Як стало відомо, домовленість була досягнута за підсумками переговорів Бойка з главою Газпрому Олексієм Міллером, які відбулися сьогодні, 28 серпня.

"Сторони врегулювали питання планового проходження осінньо-зимового періоду в частині транзиту російського газу через територію України та забезпечення газом українських споживачів", - відзначили представники Бойка. Інші подробиці домовленостей не уточнюються.

Як повідомлялося раніше, Газпром вимагав від України збільшити обсяги закачування газу в підземні сховища перед зимою для збільшення гарантій транзиту, тоді як Київ відмовлявся робити це за власні кошти.

Учора, 27 серпня, Коммерсантъ-Украина повідомляв, що Україна згодна запасти достатньо газу для гарантування безперебійних поставок з РФ в країни ЄС. Однак, для цього Київ вимагає у Москви безвідсоткову позику в $ 2 млрд. Від вирішення питання залежить і те, чи оживуть переговори про ціну палива, зазначало видання.

Раніше, 23 серпня, директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Василь Юрчишин висловив думку, що восени поточного року Росія може припинити постачання газу в Україну через несплати рахунку на $7 млрд за недобір газу.

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості.

Нагадаємо, в січні поточного року Газпром виставив Нафтогазу України рахунок на $ 7 млрд. Це неустойка за невиконання контракту із закупівель х газу. Влада України отримання рахунку підтвердила, але визнала, що платити не збирається.

Зазначимо, що зараз Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти.

Так, з листопада 2012 року Україна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.