Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Диму без вогню не буває. Що криється за скандальною публікацією китайської преси?

Скандал 7279 переглядів

Опубліковано - 24.09.2013 19:26 | Всі новини | Версія для друку

Диму без вогню не буває. Що криється за скандальною публікацією китайської преси?
Диму без вогню не буває. Що криється за скандальною публікацією китайської преси?
Україна не зможе надати Китаю в оренду 3 мільйони гектарів землі для вирощування сільськогосподарської продукції, заявляють експерти.

Вони кажуть, що такої кількості вільних сільгоспугідь просто немає. Повідомлення, опубліковане китайською газетою і поширене міжнародними інформаційними агентствами, про те, що Китай купує в Україні землю, експерти називають провокаційним.

В Україні немає 3 мільйонів гектарів вільних сільськогосподарських земель, заявив у коментарі Радіо Свобода член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, депутат від Парті регіонів Григорій Смітюх. За його словами, інформація про надання такої кількості угідь в оренду Китайській державній корпорації Xinjiang Production and Construction не є вірогідною.

«В аграрному комітеті Верховної Ради немає такої інформації. Землі аграрного фонду майже всі розпайовані. Тобто вони перебувають у власності конкретних громадян України. Ніхто адміністративним, або іншим шляхом, не може віддати ці землі комусь. Три мільйони гектарів землі – це неможливо вирішити. Навіть, якщо хтось би захотів, – це неможливо. Я вважаю, що це інформація недостовірна, вона на сьогодні не має юридичних підстав», – зауважує Смітюх.

Продавши цю землю, Україні буде неможливо повернути її назад – Сиротюк

Водночас, в опозиції припускають, що влада може мати намір таємно здійснити земельну оборудку. Наприклад, надати землю в оренду компаніям, які будуть зареєстровані в Україні, але працюватимуть на інтереси Китаю, каже депутат від «Свободи» Юрій Сиротюк.

«Китай лише за останні роки купив декілька десятків мільйонів гектарів землі в Африці для вирощування пальмової олії. Очевидно, що український чорнозем – це діамант, порівняно зі землею в Африці. Тому, враховуючи нашу корупційну владу, враховуючи, те, що в Україні існує незаконний прихований ринок землі, не тільки вірогідним є те, що Китай хоче взяти тут землю в оренду, а й те, що цю землю можуть продати. А враховуючи те, що Китай є супердержавою, то одного разу продавши цю землю, Україні буде, фактично, неможливо повернути її назад», – наголосив у коментарі Радіо Свобода Сиротюк.

Це – більше схоже на провокаційний «меседж» – Лісітса

Три мільйони гектарів – це площа, яку можна порівняти з Київською областю, зазначив у розмові з Радіо Свобода президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Лісітса. Він каже, що навіть обхідними шляхами зібрати таку кількість землі під одного орендатора, хоч би це був і Китай, практично неможливо.

«Ці землі зібрати у якомусь більш-менш зрозумілому земельному масиві майже неможливо. З тієї причини, що землі в Україні майже всі обробляються, вони перебувають в оренді у сільськогосподарських виробників, фермерів. Ці всі розмови точаться вже близько 6-7 років, з того часу, коли почалося зростання цін на продукти харчування у світі. То араби до нас заходять, то ще хтось, то лівійські колеги. Мені здається, що це більше схоже на провокаційний «меседж», який нічим не підкріплений», – зазначає Лісітса.

Китайська газета South China Morning Post повідомила, що державна корпорація цієї країни Xinjiang Production and Construction купує в Україні майже 3 мільйони гектарів землі. Видання пише, що на першому етапі компанія орендує 100 тисяч гектарів на 50 років.За офіційним коментарем щодо цієї публікації Радіо Свобода звернулося до Держкомзему України. Відповіді поки що немає.

Водночас, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що Україна збільшить товарообмін сільськогосподарськими товарами з Китаєм на 20-25 відсотків.

Китай перебуває на першому місці у світі за кількістю населення, займаючи при цьому лише 9 відсотків площі суші, причому попит на продукти харчування в Китаї продовжує зростати. Торік ця країна імпортувала майже 14 мільйонів тонн зернових і борошна, що на 150 відсотків більше, ніж у 2011 році.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.