Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єдина мова здатна обєднати всіх українців

Національне питання 13030 переглядів

Опубліковано - 22.02.2007 01:52 | Всі новини | Версія для друку

Єдина мова здатна обєднати всіх українців
Єдина мова здатна обєднати всіх українців
21 лютого по всьому світу - День рідної мови. Згідно з останнім переписом населення, майже 70 відсотків громадян України назвали рідною мовою - українську.

Утім у багатьох регіонах у повсякденному спілкуванні домінує російська. Через уплив оточення, нею розмовляють навіть ті, хто вдома користується українською, повідомляє 5 канал.

Надійка Красножан все життя прожила у Запоріжжі. Каже: виховувалась у російськомовній сім'ї. Навіть у школі, де вчилася дівчина - викладали російською. У студентські роки Надя захопилась історією України. Відтоді твердо вирішила спілкуватись лише українською. Щоправда каже, одного бажання виявилося замало.

Надія Красножон, студентка:
"На мене дивляться люди, коли чують українську мову, там так, ніби я там з іншої планети, вони можуть мені там щось ляпнути таке неприємне, можуть взагалі не відреагувати, відвернутися. Водії у маршрутці - наприклад я кажу "зупиніть мені на Радянській", - перепрошує - "Что вы говорите?" - "На Радянській!" - "А где это, что за Радянска?". Кажу, "На Савєцкой мнє остановітє!" - "А, панятна".

Перейти на іншу мову нескладно - переконують учасники громадського руху "Не будь байдужим". Більшість його активістів у минулому самі спілкувались російською. Зараз видали цілу збірку порад як перейти на українську. Кажуть в першу чергу потрібно оточити себе усім українським - читати україномовні сайти і газети, дивитись україномовні фільми. А далі практикуватись у спілкуванні із друзями.

Артем Соколенко, активіст громадського руху "Не будь байдужим!":
"Тобто ти друзям говориш, що все, я перехожу з Вами на українську, ну друзі є друзі, вони зрозуміють, хоч вони там і російськомовні, ну вони будуть там дещо підколювати. Ну але все ж таки вони допоможуть".

Доктор філологічних наук Лариса Масенко каже: довготривала русифікація призвела до популярності на сході та півдні України російської мови. Україномовні громадяни, які проживають у цих регіонах, вимушені на вулиці вживати російську через тиск іншомовного середовища. Хоча саме єдина мова, переконана філолог, здатна обєднати українців із різних регіонів.

Лариса Масенко, доктор філологічних наук:
"Україна має бути консолідована однією державною мовою, і безперечно ми поступово маємо поширювати власне розмовну українську мову, тому що мова якою не говорять, вона перетворюється на мертву мову, і українці усі відповідальні чи ми збережемо мову, чи ми її зробимо живою, адже поняття саме жива мова - це та мова якою говорять".

Філолог відзначає - українська мова щороку стає дедалі популярнішою. Щоправда лише серед патріотично-налаштованої молоді. Старші російськомовні громадяни змінювати мову спілкування - здебільшого відмовляються.

Президент наголошує на необхідності підтримки і якнайширшого впровадження української мови
Президент України Віктор Ющенко у своєму вітанні з нагоди Міжнародного дня рідної мови наголосив на винятковій необхідності підтримки і якнайширшого впровадження української мови як державної мови України.

«Перед нами стоїть життєво важливе завдання – реалізувати мудру, толерантну і послідовну мовну політику, щоб перетворити рідне слово в дієву консолідуючу силу українського суспільства. Ми повинні завжди пам'ятати, що українська мова – це мова нашої свободи і нашої державності», – наголосив Президент України.

В. Ющенко підкреслив, що на українській землі переплелися долі представників багатьох народів – росіян, білорусів, болгар, греків, євреїв, поляків, угорців, ромів та багатьох інших.

«Сьогодні ми – єдиний Український народ, який творить державу справедливих можливостей і вільного життя. Я дотримуюсь твердої позиції, що в Україні мають бути створені всі умови для задоволення національних, культурних і духовних потреб кожного представника національних меншин», – сказав Президент.

Віктор Ющенко висловив переконання, що всі мають глибоко усвідомлювати обов'язок шанувати й володіти мовою народу, який дав назву нашій Батьківщині, а також поважати і підтримувати усі мови, що є в Україні, як важливу складову нашого спільного національного багатства.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.