Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Росії панує атмосфера браку товарів, а ціни вказують в “у.о”

Імперія «Совок» 4538 переглядів

Опубліковано - 12.01.2015 14:46 | Всі новини | Версія для друку

В Росії панує атмосфера браку товарів, а ціни вказують в “у.о”
В Росії панує атмосфера браку товарів, а ціни вказують в “у.о”
Стрімке падіння курсу рубля не зупинилося після Нового року, а експерти попереджають, що Росії не варто чекати періоду відновлення національної валюти.

Тому росіяни продовжують якомога швидше витратити свої заощадження в рублях.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt, зауважуючи, що Росія поступово повертається до "виживання замість життя". На початку ХХІ століття країна поступово почала відходити від постійних економічних труднощів за рахунок зростання попиту на енергоносії у світі. Однак минулого року після вторгнення в Україну і анексії Криму, Росія поступово втратила своє 8 місце серед світових економік.

Економіст Андрес Аслунд переконує, що відновлення вартості рубля не відбудеться через внутрішню політику, яка поєднує в собі тоталітарний протекціонізм і клановий капіталізм. Крім того, санкції Заходу не дозволяють Росії рефінансувати свої боргові зобов’язання і водночас виснажують державні резерви.

Тому, на думку експерта, Росія не зможе швидко впоратися з обвалом цін на нафту. В цей же час, інфляцію на собі відчули більшість громадян країни. Якщо в столиці середня зарплата ще в червні становила близько тисячі доларів, то зараз вона опустилася до 600 доларів. За словами російського політолога Олександра Морозова, Росія "зробила крок назад на кілька років".

В цей же час, 80% росіян чекають, що економічна криза в Росії поглибиться, кажуть експерти в "Левада-Центрі". А щоденні витрати населення зросли впродовж останніх кількох місяців на 38%.

Тому росіяни намагаються врятувати свої заощадження, поспіхом витрачаючи гроші на товари, які можна довго використовувати. Здебільшого це побутова електротехніка, меблі і ювелірні прикраси. Через підвищений попит і заборону на імпортні товари із Заходу, російські рітейлери "створили атмосферу браку товарів у майбутньому". Тому в магазинах вишиковуються довжелезні черги.

В цей же час, в крамниці повернулося одне з явищ буремних 90-х. Продавці почали вказувати ціни не рублях, а в "умовних одиницях".

"Формально це заборонено робити. З 2004 року, з метою захистити споживача, з цінників зникли написи "у.о.", тому що такий вказівник не попереджає покупця про справжню вартість товару. Але пояснення повернення "умовних одиниць" дуже просте. Співробітники відділів продажу просто не хочуть щодня переписувати ціни", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що голова Центробанку Росії Ельвіра Набіуліна раніше закликала росіян звикати жити без імпортних товарів і долара. В цей же час, з продуктами харчування теж назріває проблема. В Росії почалася паніка через дефіцит гречки. Деякі продуктові крамниці ввели квоти на продаж гречки. Наприклад, супермаркет "Лента" в Санкт-Петербурзі дозволяє своїм покупцям придбати не більше 5 упаковок гречки в одні руки. Росіяни також почали менше ходити по магазинах через обвал рубля.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.