Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейські регулятори оприлюднять звинувачення для «Газпрому» у монополізмі

Газоват 6445 переглядів

Опубліковано - 22.04.2015 10:59 | Всі новини | Версія для друку

Європейські регулятори оприлюднять звинувачення для «Газпрому» у монополізмі
Європейські регулятори оприлюднять звинувачення для «Газпрому» у монополізмі
Після багатьох місяців розслідування європейські регуляторні органи мають представити 22 квітня офіційне звинувачення «Газпрому», якого європейські компанії звинувачують у монополізмі.

Висунення офіційних звинувачень найважливішій російській компанії може ще більше погіршити відносини Європи з Росією. Водночас це матиме значення не лише для бізнесу «Газпрому» в Європі, але і для України.

Європейські антимонопольні органи можуть змусити «Газпром» не лише заплатити штраф, але і зажадати від російської компанії змінити стиль роботи і зробити його більш прозорим. Ці висновки матимуть значення не лише для бізнесу «Газпрому» в Європі, але і для України.

Політика ціноутворення «Газпрому» викликала нарікання європейських компаній, які вважають, що своїми високими цінами російський газовий монополіст знищував конкурентів. Доходи «Газпрому» є головним джерелом поповнення бюджету, тож очікується, що вердикт антимонопольних органів ЄС призведе до нового витку протистояння заходу з Москвою, яке нині було продиктовано головним чином агресією Росії щодо України.

Як зазначає газета New York Times, будь-яка організована спроба змусити «Газпром» змінити свою бізнес-модель розглядається у Москві, як новий фронт у протистоянні, яке в Росії бачить, як «економічну війну» проти своєї країни, розпочату минулого року санкціями, пов’язаними з Україною.

Європейські антимонопольні органи можуть позбавити російське керівництво можливості використовувати ціну газу в політичних цілях для вбивання клину між європейськими країнами. А це важливо для України, для якої збереження європейської єдності у питанні санкцій щодо Росії може стати питанням життя і смерті.

Те, що «Газпром», маючи справу зі спільним європейським ринком, може втрати можливість контролювати, куди в кінцевому результаті потрапить його газ, в Європі та у США розглядають як важливий чинник європейської енергетичної безпеки. Виконавчий директор дослідницької та консалтингової компанії East European Gas Analysis, що базується у США, Михайло Корчемкін говорить, що економіка і політика тісно переплелися у цій справі, і спроби обійти Україну в постачанні газу в Європу, ймовірно, ні до чого не призведуть.

«Турецький потік» можна легко зупинити забороною на продаж «Газпрому» послуг на побудову підводних газопроводів. «Газпром» замовив цю послугу в компаній з Італії та Швейцарії. Обидві ці країни наклали санкції на Росію і можуть легко їх розширити, внісши у список санкційних товарів баржі-трубоукладники», – пояснює енергетичний експерт та колишній працівник «Газпрому» в інтерв’ю Російській службі Радіо Свобода.

Сам «Газпром» шукатиме компромісу з ЄС

Європа є найважливішим ринком для Росії, звідки надходить половина доходів компанії «Газпром». Але залежність Європи від російського газу постійно зменшується. На думку Корчемкіна, суперечка з «Газпромом», швидше за все завершиться компромісом, як це було під час подібних суперечок європейських антимонопольних органів з європейськими енергетичними компаніями. І зацікавлений у цьому компромісі буде перш за все, сам «Газпром».

«Європа дуже швидко зменшує споживання газу. Навіть за умови збереження частки «Газпрому», обсяг постачання приречений на скорочення. Тому головним завданням «Газпрому» є не допустити падіння поставок швидшого, ніж європейського ринку в цілому. Тому, я думаю, що в результаті «Газпром» і ЄС домовляться, і «Газпром» виконає вимоги Європейської Комісії», – прогнозує експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.