Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європарламент: потрібен терміновий план протистояння російській політиці агресії

Світ навколо нас 4107 переглядів

Опубліковано - 10.06.2015 14:47 | Всі новини | Версія для друку

Європарламент: потрібен терміновий план протистояння російській політиці агресії
Європарламент: потрібен терміновий план протистояння російській політиці агресії
За нинішніх дій Росії Євросоюз не може розглядати можливості відновлення з нею нормальних відносин, а змушений «якнайшвидше розробити терміновий план протистояння політиці агресії і розколів, яку веде Росія».

Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європейського парламенту.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у Страсбурзі на пленарному засіданні з 698 парламентарів її підтримали 494 депутати, 135 – були проти, ще 69 утрималися.

Крім того, євродепутати закликають створити «всеосяжну стратегію майбутніх відносин з Росією і східноєвропейськими партнерами ЄС».

«На тлі подій на кримському півострові та на сході України Росія більше не може вважатися стратегічним партнером Європейського союзу», – йдеться у резолюції.

Також цей документ щодо стану відносин ЄС і Росії рекомендує Європейській співдружності переглянути стосунки із Москвою, протидіяти російській дезінформаційній кампанії та пропаганді і підтримувати громадянське суспільство Росії, незалежну російськомовну пресу, що діє на території європейської спільноти і за межами.

Аргументами для критичного перегляду відносин із Росією автор резолюції, литовський депутат Ґабріелюс Ландсберґіс називає «пряму й опосередковану участь Росії у збройному конфлікті в Україні», порушення української територіальної цілісності, незаконну анексію Криму, політичну й економічну дестабілізацію країн-сусідів ЄС».

Це, як заявляють євродепутати, є «свідомим порушенням принципів демократії, засадничих цінностей правової держави і міжнародних законів».

У цьому контексті Євросоюзу, на їхню думку, потрібно якомога швидше ухвалити план «термінового непримусового втручання, щоб протистояти політиці агресії і розділення, яку проводить Росія».

У резолюції також наголошується, що «Росія відкрито протиставляє себе демократичному міжнародному співтовариству і його правопорядку, зокрема, намагаючись силою перекроїти європейські кордони».

Документ також вказує на занепокоєння Європейського парламенту «нагнітанням атмосфери ненависті щодо представників опозиції, правозахисників, національних меншин, сусідніх держав, погіршенням стану в сфері прав людини та верховенства права в Росії».

Нинішня резолюція Європейського парламенту ухвалена на тлі погіршення відносин ЄС і Росії через незаконну анексію Криму і роль Москви у конфлікті на Донбасі. Черговим кроком в ускладненні відносин ЄС з Москвою стало нещодавнє оприлюднення списку 89 представників європейської співдружності, яким Кремль заборонив в’їзд на територію Росії. Майже три десятки фіґурантів цього «чорного списку» складають нинішні або колишні члени Європейського парламенту.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.