Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Лідери «нормандської четвірки» домовилися про зустрічі

Політика 6218 переглядів

Опубліковано - 10.09.2015 10:56 | Всі новини | Версія для друку

Лідери «нормандської четвірки» домовилися про зустрічі
Лідери «нормандської четвірки» домовилися про зустрічі
Лідери чотирьох країн «нормандського» формату телефоном домовилися про зустрічі своїх голів МЗС у Берліні 12 вересня, а особисто зустрітися планують на початку жовтня в Парижі, повідомили прес-служби всіх чотирьох керівників.

Зокрема, повідомили в Києві, в перебігу розмови президента України Петра Порошенка з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентами Франції Франсуа Олландом і Росії Владіміром Путіним «лідери України, Німеччини і Франції погодилися, що проведення псевдовиборів в окремих районах Донецької та Луганської областей буде порушенням мінських домовленостей і поставить під загрозу весь процес подальшого політичного врегулювання».

Серед іншого, президент України наголосив на необхідності виведення всіх іноземних військ із окупованих територій та відновлення повного контролю України над державним кордоном, а також закликав негайно звільнити усіх українських заручників, зокрема й тих, хто незаконно утримується в російських тюрмах – Олега Сенцова, Олександра Кольченка і Надію Савченко, мовиться в повідомленні його прес-служби.

У повідомленні з Берліна підтверджено лише, що сторони домовилися про необхідність досягти наступними тижнями домовленості про час і модальності місцевих виборів в окремих районах Донбасу, що мають ґрунтуватися на законодавстві України і стандартах БДІПЛ ОБСЄ.

Згадок про це немає у прес-релізі Єлисейського палацу. Там сформулювали так, що треба визначити узгоджену дату організації місцевих виборів в окремих районах Донбасу, і паралельно «необхідно вести роботу щодо модальностей цих виборів і щодо просування в бік місцевої автономії».

У Кремлі ж, як завжди, повідомили, що російський президент «вкотре акцентував необхідність якнайшвидшого налагоджування повноцінного прямого діалогу між київською владою і представниками південного сходу».

Крім того, в повідомленні з Москви названа точна дата особистої зустрічі чотирьох лідерів, якої немає у трьох інших прес-релізах, – 2 жовтня.

Усі чотири прес-служби повідомили, що сторони привітали дотримання останнім часом режиму припинення вогню на лінії протистояння та інший поступ, досягнений у роботі Тристоронньої контактної групи, й закликали якнайшвидше укласти і виконати домовленість про відведення озброєнь калібру до 100 міліметрів.

Формат «нормандської четвірки» був сформований у червні 2014 року – після зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії у французькій Нормандії на урочистостях із нагоди 70-річчя висадки військ союзників.

Попередня особиста зустріч «четвірки» відбулася в лютому 2015 року, тоді за її результатами були укладені чергові мінські домовленості, відомі як Комплекс заходів чи «Мінськ-2».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.