Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Міжнародні спостерігачі в цілому задоволені місцевими виборами

Світ навколо нас 6029 переглядів

Опубліковано - 26.10.2015 17:43 | Всі новини | Версія для друку

Міжнародні спостерігачі в цілому задоволені місцевими виборами
Міжнародні спостерігачі в цілому задоволені місцевими виборами
Місцеві вибори в Україні були конкурентними і загалом добре організованими, а виборча кампанія продемонструвала повагу до демократичних процесів, заявляють міжнародні спостерігачі.

Водночас, за їхніми словами, складність нормативно-правової бази, засилля потужних економічних груп, погрози і напади на кандидатів і той факт, що практично все висвітлення кампанії в ЗМІ було проплаченим, засвідчують необхідність подальших реформ.

Необхідні додаткові зусилля для подальшого підвищення суспільної довіри до виборчого процесу, заявили спостерігачі.

Вони наголосили, що вибори відбулися у складній політичній, економічній, гуманітарній та безпековій ситуації, що характеризується незаконною анексією Криму Росією і тимчасовим контролем окремих територій у Донецькій і Луганській областях незаконними озброєними групами, що унеможливило волевиявлення п’яти мільйонів виборців у цьому регіоні.

«У більшості районів країни, незважаючи на неясність виборчого законодавства, виборчому персоналу значною мірою вдалося забезпечити виборцям право віддати свої голоси. Існує гостра необхідність в узгодженому і послідовному виборчому законодавстві, разом з положеннями, спрямованими на обмеження влади грошей і корисливих інтересів і у виборчому процесі, і у ЗМІ», – сказала голова місії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Тана де Зулуета.

«Вчорашні місцеві вибори були початковими пунктами децентралізації і територіальної реформи в Україні. Незважаючи на складні обставини, ці вибори були організовані загалом задовільно. До наступних виборів ми закликаємо владу переглянути чинне законодавство, щоб краще відобразити волю виборців на низовому рівні і, зокрема, дати доступ незалежним кандидатам до перегонів», – сказала голова місії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем.

Голова місії Європарламенту Андрій Пленкович також заявив, що в контексті проведення в Україні місцевих виборів важливо доопрацювати чинне виборче законодавство. «Недоробки, які ми помітили у цьому виборчому процесі, мають бути стимулом для української влади доопрацювати їх і виправити – щодо ухвалення нового закону або доопрацювання наявного тощо», – сказав Пленкович. Він пояснив, що ця робота важлива в контексті євроінтеграційного курсу України. «Постмайданна Україна може бути членом європейської сім’ї, і це причина, чому ми приїхали», – сказав він.

Місцеві вибори в Україні проходили 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та окремих тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Активність виборців склала 46,62%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.