Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Місія ОБСЄ розширить штат іноземних спостерігачів на Донбасі

Світ навколо нас 5342 перегляди

Опубліковано - 29.01.2016 14:34 | Всі новини | Версія для друку

Місія ОБСЄ розширить штат іноземних спостерігачів на Донбасі
Місія ОБСЄ розширить штат іноземних спостерігачів на Донбасі
ОБСЄ планує збільшити кількість іноземних спостерігачів на Сході України. Голова місії вважає, що це дозволить спостерігачам краще виконувати свою роботу, а підписантам мінських угод – взяті на себе зобов’язання.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ планує до кінця березня збільшити кількість іноземних спостерігачів з 688 до 800 осіб. Про це в четвер, 28 січня, заявив голова місії, турецький дипломат Ертугрул Апакан на брифінгу у Відні. "Крім того, щоб ефективно виконувати свої обов’язки, планується збільшення технічого оснащення – камери, супутники тощо", - повідомив голова місії.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні збирає інформацію та звітує про ситуацію з безпекою, контролює дотримання режиму припинення вогню на місцях та переміщення військової техніки по обидві сторони лінії розмежування на Донбасі.

Як зазначається у звіті, в середині січня місія ОБСЄ встановила в Широкіному камери відеоспостереження та відкрила три передові патрульні бази в Красноармійську і Світлодарську (Донецька область) та в Станиці Луганській (Луганська область).

Горлівка – гаряча точка

Апакан зазначив, що атмосфера в Донецькій області – напружена. Найгарячіша точка – в районі Горлівки. У помічених останніми тижнями інцидентах зафіксовано використання мінометів, танків та тяжкої артилерії. Апакан підтверджує повторення раніше оприлюднених випадків заступником місії Александером Гуґом про те, що відведено лише частину озброєння.

Вони спостерігають склади, які не відповідають регламентованим вимогам, або ж за повторної перевірки в наявності немає зброї, яку вже бачили. За його словами, спостерігачі роблять все можливе, аби налагодити діалог з різними робочими групами та забезпечити виконання мінських домовленостей.

Напружена гуманітарна обстановка

Спостерігачі наголошують, що в багатьох районах на Донбасі немає газу, води та освітлення. "Відновлення інфраструктури вигідне для обох сторін. Тому ми сприяємо діалогу між ними, щоб забезпечити ремонтні роботи газо-, водо-, електропостачання та залізничних шляхів", - заявив Апакан.

Таким чином, з середини січня місії вдалося посприяти проведенню розмінування та ремонтних робіт на водогоні в селі Красному Лимані Луганської області. Передбачається, що за допомогою моніторингу місії до лютого триватимуть роботи біля насосної станції в селі Карбоніт поблизу міста Золоте.

Голова СММ відзначив солідарність людей та наголосив, що чимало жителів Донбасу потребують підтримки та гумінатарної допомоги на місці, особливо це стосується літніх людей та дітей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.