Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Панамські папери» щодо офшорів стали доступними всім

Світ навколо нас 4413 переглядів

Опубліковано - 10.05.2016 12:11 | Всі новини | Версія для друку

«Панамські папери» щодо офшорів стали доступними всім
«Панамські папери» щодо офшорів стали доступними всім
Доступ до документів, які пов’язують майже 370 тисяч людей політики та бізнесу з офшорами, стали доступними в інтернеті від вечора 9 травня.

Люди в усіх країнах зможуть на власні очі подивитися, які політики, відомі особи та бізнесмени реєстрували компанії в офшорах, про що стало відомо із так званих «Панамських паперів». Перший витік колосальної кількості інформації щодо офшорних компаній та рахунків стався понад місяць тому, але від понеділка, з дев’ятої вечора за Києвом, документи стають публічними і доступними повсюди. Доступ відкрили буквально за кілька днів до міжнародного антикорупційного саміту в Лондоні, однією з цілей якого є саме боротьба з офшорами та ухилянням від сплати податків. У саміті має взяти участь і президент України Петро Порошенко.

Подібна до пошукової системи Google база даних, як очікується, проллє світло на зв’язки 368 тисяч людей із 300 тисячами офшорних компаній.

Документи оприлюднив Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів.

«Ви побачите компанії та їхніх офіційних власників. Ця інформація ніколи раніше не була доступною. Ми вважаєм, що інформація про власників компаній має бути відкритою та прозорою», – зазначає заступник директора консорціуму Марина Вокер-Гевара.

Як кажуть журналісти консорціуму, пошуковий агрегат дозволить за ім’ям або назвою компанії подивитись, хто з якою офшорною компанією пов’язаний.

Джейк Бернстайн старший кореспондент Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів зауважує, що інформаційний ефект від нових документів та публічного до них доступу матиме ефект у часі на місяці, якщо не роки.

«Я вважаю, що це надзвичайно важливо. На місяці і, можливо, на роки вперед. Маю надію, що це спонукатиму уряди – зокрема у Сполучених Штатах та Великій Британії – ще раз переглянути, як вони діють стосовно цих офшорних таємничих зон», – каже Бернстайн.

«Панамські папери» були оприлюднені на початку квітня журналістами з 76 країн світу і спиралися до витік документів із панамської фірми Mossack Fonseca, яка реєструвала офшорні компанії.

Після того, як документи були опрацьовані журналістами і результати їхнього розслідування опубліковані, стала відома інформація про приховані в офшорах статки 12 нинішніх та колишніх лідерів країн, 128 інших чільних посадовців та цілої низки відомих особистостей – скажімо зі світу спорту.

Так, інформація пов’язала два мільярди доларів в офшорах із російським віолончелістом Сергієм Ролдугіним, який є другом дитинства президента Володимира Путіна і хрещеним батьком однієї з його дочок. Також зв’язки з офшорними компаніями, як виявилось, має родина президента Азербайджану Ільхама Алієва. Прем’єр-міністр Ісландії Сігмундур Гуннлагссон тимчасово усунувся від керівництва уряду цієї острівної країни після інформації, що він та його дружина мають офшорну компанію.

В Україні стала відома інформація про реєстрацію президентом Петром Порошенком у серпні 2014 року офшорної компанії, яку, як він каже, було зареєстровано з метою передачі у «сліпий траст » (довірче управляння) його кондитерської корпорації «Рошен», яку він волів би, якщо не продати, то принаймні усунутись від керівництва нею на час виконання президентських обов’язків.

В Україні на кінець травня, згідно з попередньою інформацією, планується розгляд низки законопроектів для деофшоризації економіки.

У понеділок, напередодні запуску відкритого допуску до «Панамських документів», стало відомо, що деякі з офшорних грошей ховаються аж у Новій Зеландії, прем’єр-міністр якої Джон Кі запевняє, що його уряд серйозно ставиться до такої інформації.

«Як я вже певний час кажу, якщо потрібні якісь зміни в цій сфері, уряд їх розгляне і, якщо потрібно, вдасться до дій. Важливо пам’ятати, що іноземні трасти вже повинні реєструватися і вести чітку документацію своєї фінансової діяльності. Податкова служба може попросити цю інформацію для передачі податковим органам в інших країнах», – сказав новозеландський прем’єр-міністр.

Важливість нинішнього моменту надання всім охочим відкритого доступу до «Панамських паперів» у тому, що в четвер, 12 травня у Лондоні має відбутися світовий антикорупційний саміт, однією з головним цілей якого має стати боротьба з офшорами та ухилянням від сплави податків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.