Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські держустанови атакували кібершпигуни

Війна з Росією (АТО) 3839 переглядів

Опубліковано - 23.07.2018 13:12 | Всі новини | Версія для друку

Українські держустанови атакували кібершпигуни
Українські держустанови атакували кібершпигуни
Дослідники компанії ESET виявили кібершпигунську кампанію, націлену на українські держустанови.

Про це повідомляє AIN.ua.

Зловмисники заражають комп’ютери жертв вірусами Quasar RAT, Sobaken і Vermin зі схожим вихідним кодом, за допомогою яких викрадають дані та аудіозаписи розмов з комп’ютерів жертв.

Віруси розповсюджуються за допомогою фішингових листів і вже заразили комп’ютерні мережі кількох сотень жертв з різних держустанов України.

Quasar - шкідливе ПО з відкритим вихідним кодом, призначене для стеження і розкрадання даних із зараженої системи. Sobaken - модифікована версія Quasar, в якій відсутні деякі функції, але виконуваний файл меншого розміру, тому його легше приховати.

Vermin - найнебезпечніший з трьох. Крім виконання стандартних завдань, таких як моніторинг того, що відбувається на екрані, завантаження файлів, він також містить набір функцій, які дозволяють включати запис звуку, викрадати паролі і зчитувати натискання клавіш.

Примітно, що віруси модифіковані таким чином, щоб працювати тільки при російській або українській розкладці з IP-адресами в межах Росії або України. Якщо ці умови не дотримані, вірус самостійно видаляється.

Фахівці відзначають, що кампанія активна щонайменше з жовтня 2015 року. В ESET за активністю хакерів спостерігають з середини 2017 року, а в січні 2018-го про кампанію вперше повідомили публічно, проте з того часу її масштаби тільки прогресують.

Хто стоїть за атаками, поки невідомо: атакуючі, не володіючи серйозними навичками і не маючи доступ до невідомих вразливостей нульового дня, майстерно використовують соціальну інженерію для непомітного поширення вірусів.

"Це підкреслює необхідність навчання персоналу навичкам кібербезпеки, крім наявності якісного рішення в області безпеки", - підводять підсумок аналітики.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Війна з Росією (АТО)»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.